Opinia Opel Vectra DTi 2.0 100KM (olej napędowy) kombi 2001r., ocena użytkownika (x78)

Opel Vectra DTi 2001r. - opinia użytkownika

data oceny: 2011-02-14

Maksymalne spalanie miejskie zimą przy dość ostrej jeździe nigdy jeszcze nie doszło mi do 9l/100km. W lecie dochodzi do 8l/100km. W trasie przy spokojnej jeździe i nieobciążonym za bardzo samochodzie nawet pali do 5l/100km.

Polecam dobry przegląd przed zakupem, sprawdzenie wycieków spod maski oraz podwozia przez ASO.

brak wskazówek.

Rodzinie z 1 dzieckiem.

Gdyby nie awaryjność, a bardziej koszt napraw to byłbym bardzo zadowolonym użytkownikiem mojej Vectry. Jazda sprawia wiele przyjemności, bardzo ekonomiczny samochód, pomimo dużego silnika. Gdyby nie koszty jakie poniosłem w 2010r dał bym 9/10.

Samochód bardzo zwrotny, pomimo jego długości parkowanie bardzo swobodne. Samochód prowadzi się bardzo dobrze, jedynie hamulce są ciężkie, ale jak to w Oplach - wystarczy się przyzwyczaić.

Im szybciej jedziesz tym z większą płynnością samochód przyspiesza, do 120 płynie. Silnik dość głośny, ale w końcu to diesel.

Wygody tylnych foteli nie potrafię ocenić, nigdy nie siedziałem z tyłu we własnym aucie, lecz nikt nie narzekał jeszcze. Jazda z kompletem pasażerów i zapakowanym bagażnikiem komfortowa, lecz mało dynamiczna.

Bagażnik duży, lecz klapa bagażnika często się zacina, z tego co wiem to nie tylko mój problem, lecz wielu Opli Vectra. Wygodna obsługa, duża przestrzeń dla kierowcy.

Ciężko dopasować odpowiednią temperaturę wnętrza w zimie, albo jest za ciepło, albo za zimno. Plusem jest to, że szybko się nagrzewa zimą.

Z racji tego, że jest to kombi tylna szyba duża, lecz bardzo szybko się brudzi, przez co aby była dobra widoczność trzeba używać duże ilości płynu do spryskiwaczy.

Za dużo elektroniki nie mam w swojej opcji, lecz nie narzekam na nic związanego z elektroniką. Może jedynie światła mijania nie stykają czasem i trzeba ręcznie je poprawiać.

Niestety, ale mój okaz jest dość awaryjny, przez ostatni rok wydałem na niego grubo ponad 2tys. zł. Problemem jest to, że koszty napraw dość drogie są w Vectrze B. Za tuleje oryginalne zapłaciłem 160zł, za ich wymianę 900 - mówi to samo za siebie.

Awaryjność i duże koszty napraw.

Niskie spalanie było ogromnym zaskoczeniem, przy 100km i silniku 2.0 spalanie na poziomie 5 litrów w trasie jest dużym plusem.