Opinia Volkswagen Passat C5FL 2.5 V6 150KM (olej napędowy) kombi 2002r., ocena użytkownika (x91)

Volkswagen Passat C5FL 2002r. - opinia użytkownika

silnik: 2.5 V6 150KM (olej napędowy)

data oceny: 2011-02-14

zaznaczam! ja jeżdżę, a nie toczę się, owszem można zejść o 2 litry mniej ale, po co! to ma być przyjemność, jak depnę auto ma jechać

na skrzynię czy nie szarpie, wycieki oleju z silnika. Przy prawidłowym użytkowaniu, tak jak u mnie silnik jest suchuteńki, a skrzynie perfekcyjnie zmienia biegi

jak zapalamy silnik, nie wciskajmy od razu pedału gazu do oporu, pozwólmy trochę zagrzać silnik i olej w skrzyni

jak najbardziej, Ostatni z porządnych modeli VW, tak jak przy mercedesie 124

auto mało awaryjne, tak jak człowiek, musowo co jakis czas gruntowny przegląd, przy najmiejszej oznace jakichś nieprawidłowości należy wymienić dany detal, ponieważ może nastąpić zużycie łańcuszkowe. np. luz na jednej tulei wahacza, nie wymienione natychmiast, - efekt, wymiana 2 wahaczy, łącznika stabilizatora, i tulei tylnej, po miesiącu!!!

naprawdę bezproblemowe autko, w prowadzeniu, trochę drogie wahacze, ponieważ należy wymienić w całości, nie polecam podróbek

Silnik naprawdę elastyczny, jedyny minus, trochę duże spalanie po mieście, 12-13litrów, można zejść do 9, ale to ma być przyjemność z jazdy, a w takim przypadku, coś za coś. co niektórzy narzekają na wałki rozrządu, ja uważam, że jak się szkłem d... wyciera to potem są skutki. podstawą jest stosowanie dobrego oleju i wymiana na czas, nie przeginać. to można zrobić i 400 tys bez jakiegokolwiek remontu.

nie mam nic do dodania, jeździłem różnymi autami, obecnie mam 3, mogę tylko powiedzieć, że jeżeli auto nie było bite, to nic nie szumi, jeżeli jest oryginał, w porę wymieniany, to nic nie dobija i nie huczy!

wszystko perfekcyjnie dobrane, miałem Paska b6, nowy model, i muszę powiedzieć, że w c5 lepiej mi się siedzi

climatronik spisuje się bez zarzutów, podstawa czystość filtra kabinowego

ani dla mnie przy wzroście 182, ani żonie 162cmm nic nie przeszkadza.

nic nigdy mi nie nawaliło,

cała gama dostępnych zamienników, oryginaly niestety stosunkowo drogie, ale zamienniki, należy przeglądać które nie odbiegają jakością oryginałom.

nie ma pozytywów ani negatywów, to po prostu ostatni, porządny wypust Paska

nie ma pozytywów ani negatywów, to po prostu ostatni, porządny wypust Paska