Opinia Opel Zafira 1.8 0KM (benzyna+gaz) van 1999r., ocena użytkownika (y5a)

Opel Zafira 1999r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 1.8 0KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-07-17

Jeżdżę głównie po mieście i ta wartość spalania jest pewna. Poza miastem wartości przybliżone bo dokładnych nie analizowałem.

Rodzinie z dziećmi. Auto 7 osobowe ale te dwie dodatkowe osoby są kosztem utraty 90% bagażnika.

Silnik jest zdecydowanie elastyczniejszy i ma lepszy moment obrotowy przy niskich obrotach podczas zasilania gazem. Na benzynie jest mniej elastyczny, słabszy i do tego każdy ruch pedału przyspieszenia powoduje bardzo "twardą" reakcję.

Pasażerowie na dodatkowych fotelach wystawianych w "bagażniku" mają bardzo mało miejsca na nogi. Najlepiej posadzić tam dzieci. Przednie i tylne fotele za to rewelacja wysokie i do tego regulacja wysokości fotela kierowcy. Polecam dla osób mających problemy z kolanami.

Przy uchylonych szybach mechanizmy drzwi trzeszczą i skrzypią podczas jazdy. Trochę to uciążliwe. Dodatkowo zbiera się spora ilość błota na uszczelce tynych drzwi przy nadkolu.

Podczas jazdy na LPG bardzo długo się w zimie nagrzewa. Dużo temperatury odbiera parownik gazu. Na benzynie tego efektu nie ma. Wystarczy 2 km jazdy i jest ciepło.

Przednie słupki są jak "filary mostu". Zasłaniają spory fragment jezdni. Szczególnie lewy daje o sobie znać podczas skrętu w lewo lub jeździe po łuku drogi. Osobiście miałem już kilka przypadków kiedy zbyt późno zauważyłem przez to pieszych na drodze (samochody też), szczególnie na łuku drogi. Cud że nic się nie stało. W poprzednim samochodzie tego nie było (Opel Kadett E)

Nie miałem żadnych problemów. Ocena 8 ze względu na ilość wyposażenia.

Mam małą wiedzę co do cen serwisów ponieważ wszystko robię przy samochodzie sam. Koszty części do Opli znośne, dostępność dobra.

Przednie słupki tragicznie ograniczają widoczność. Widoczność do tyłu też nie jest najlepsza.

Wysokie fotele przez co super się wsiada do samochodu. Mam problemy z kolanami i już nie wyobrażam sobie wsiadania kilkanaście razy dziennie do samochodu z niskimi fotelami.