Kia Ceed opinie, oceny użytkowników, Kia Ceed spalanie kombi 1.6 diesel od 2008r. do2010r. (strona 1)

Opinie o samochodach Kia Ceed

kombi 1.6 diesel od 2008r. do2010r.

Średnia ocena: 8.36/10

Kia Ceed spalanie (l/100km)

Oceny KII CEED

2009-10-19

Mając na względzie powyższe komentarze całokształt określam na średni
Głośne letnie opony, akurat takie są od nowości i trzeba je zjeździć
Szkoda że w standardzie nie ma regulacji natężenia oswietlenia zegarów.
Autko prowadzi się bardzo przyzwoicie, zbyt mały promień skrętu

2010-05-18

Dla mnie samochód bez wad. Ktoś powie to tylko Kia a ja na to, że lada chwila Kia będzie na równi z japończykami. W pełni funkcjonalny, niezawodny i godny polecenia.
Jak na diesel auto zbiera się z miejsca bardzo dobrze, a wyprzedzanie na 5 biegu wchodzi w nawyk ;-). Wsteczny nie zawsze wchodzi za 1-szym razem, ale można to wyćwiczyć. Napęd to obok gwarancji największy atut Cee'da
Jak na segment C jest naprawdę super. Silnik po nagrzaniu na postoju niemal nie słyszalny.
Wnętrze super. Zwróciłbym uwagę na karoserię (mam nieszczęsny lakier solid red) wg mnie jest za miękki.
Dla jednych będzie za miękkie, dla innych za twarde.. ja zaliczyłbym się jednak to tych drugich, ale generalnie gra gitara.

2009-12-20

ogólnie polecam, mocne, duże kombi
do 3-go biegu mało elastyczny, potem OK, pierwszy i wsteczny bieg wchodzą z oporami, zimny silnik dymi przy odpalaniu,frajda z jazdy dopiero przy większych prędkościach > 80 km/h
z trójką dzieci z tyłu żadne wyciszenie nie pomaga, nietrwałe łączniki stabilizatorów wymieniane na gwarancji
dolne wykończenie wnętrza może być lepsze, niepotrzebnie zaoszczędzono na materiałach
słaba widoczność do tyłu i na boki, auto wrażliwe na boczne podmuchy wiatru, trzeba się przyzwyczaić do wspomagania elektrycznego, stuki z układu kierowniczego podobno przypadłość /w/g serwisu/

2009-07-13

auto naprawdę super, nie znam wad, nawet czytając fora ceeda żadna nie jest na tyle istotna by zniechęcić do kupna. Kia otwiera oczy Europie na to że Koreańczycy umieją robić dobre auta. 7 lat gwarancji mówi samo za siebie!!!
elastyczność bez zarzutu, skrzynia biegów super z wyjątkiem wstecznego (czasem nie wchodzi), silnik niesamowity (konstrukcja bez paska rozrządu i koła dwumasowego), rusza zmiejsca jak na diesla przystało ale nawet przy 120 km/h wciskając gaz na 5 biegu czuć przyspieszenie :)
dobrze wyciszony- przy rozgrzanym silniku nie powiesz że to diesel :)
dobre wspomaganie, hamulce jak żyleta (ale można się przyzwyczaić)

2011-02-14

Tylna kanapa jest troszkę za niska i za płytka-udo nie leży na kanapie.Przednie słupki troszkę ograniczają widoczność.
Moja opinia jest po małym tuningu. Po wstawieniu czipa, silnik ma 130KM oraz 297,1 Nm. od 1800obr. Różnica pomiędzy stanem fabrycznym, a obecnie jest bardzo duża. Poprzednio samochód był według mnie "mułowaty". Teraz jest "żwawy", a przez to bezpieczniejszy.
Samochód prowadzi się b. dobrze. Po niecałych 3latach i 54tys. troszkę słychać końcówki drążków na nierównej nawierzchni. Przy pierwszym przeglądzie chyba coś będzie do wymiany.

Średnie oceny KIA CEED

Osoby zainteresowane autem Kia Ceed brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Hyundai i40.

Kia Ceed

Kia Ceed

Hyundai i40

Najciekawsza opinia użytkownika o Kii Ceed

Kia Ceed 1600 crdi 115KM 2008r. kombi

Mając na względzie powyższe komentarze całokształt określam na średni

Pierwsze kilkadziesiąt tys km przejechałem z szarpaniem występującym w momeńcie dodawania gazu, zgłaszając to w serwisie (Wrocław wyjazd na Poznań)przy pierwszym przeglądzie usłyszałem, że czegoś takiego nie stwierdzili w trakcie przegladu, natomiast na drugim przeglądzie po kolejnym zgłoszeniu, od razu wiedzieli o co chodzi, wgrali nowe oprogramowanie, i wszystko było ok do do czwartego przeglądu czyli 80 tys km po którym autko zaczeło znowu szarpać, zgłosiłem to do serwisu ale jak zwykle nic nie stwierdzili i przy 84 tys km pękł tłok .... wstrzymany ruch na drodze, siwy dym ... laweta! W chwili obecnej auto stoi już 5 tygodni w serwisie, po 3 tygodniach udało się serwisowi ściągnąc ( od producenta, bo w kraju akurat się skończyły ) blok silnika, tylko blok bo głowica teoretycznie jest dobra tylko że oddali ją do sprawdzenia itp i od ponad tygodnia nic się dalej nie dzieje bo nie ma się kto za to zabrać. Całe szczęście że auto jest na gwarancji, no i że dali auto zastępcze, wprawdzie po dwóch tygodniach bo wszystkie zastępcze były akurat u ludzi.

Głośne letnie opony, akurat takie są od nowości i trzeba je zjeździć

Szkoda że w standardzie nie ma regulacji natężenia oswietlenia zegarów.

Autko prowadzi się bardzo przyzwoicie, zbyt mały promień skrętu

Ciągłe problemy z czujnikami cofania, montownym przez wspomniany serwis, problem z regulacją głośności za pomocą pokrętła radia, w serwisie poinformowano mnie że wiedzą o tym i jak na razie nic z tym nie mogą zrobić, w trakcie ekspolatacji przepaliły sie dwa kpl zarówek h7. Brak czujnika niskiego poziomu płynu chłodniczego, czujnik temperatury tego płynu nie pokaże większego wskazania niż 90-95 stopni nawet jeśli ubyło połowe płynu tak jak było w moim przypadku bo puścił jakiś oring. Wg serwisu to standard i miałem dużo szczęścia sie silnik nie zatarł!!!!

Kia Ceed: coupe, hatchback, kombi, liftback

Kia Ceed: benzyna, olej napędowy, turbo diesel

Kia Ceed: 1.4, 1.6, 1.7, 2.0

Kia Ceed: 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006