Ford Focus opinie, oceny użytkowników, Ford Focus spalanie kombi 1.6 benzyna od 2005r. do2007r. (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Focus

kombi 1.6 benzyna od 2005r. do2007r.

Średnia ocena: 8.08/10

Ford Focus spalanie (l/100km)

Oceny FORDA FOCUS

2010-07-17

dobre auto do jazdy miejskiej i podmiejskiej - kompromis wielkości i wygody do miasta, poza miastem przydałby sie mocniejszy silnik. bardzo dobre prowadzenie przy zachowanym komforcie, nawet na 17 calowych kołach.
Jest OK aczkolwiek wyciszenie silnika mogłoby być leprze, powyżej 130km/h jest już dość głośno.
troche mało miejsca dla pasażerów z tyłu, na szczęście nie podrużuję tam zbyt często.
własnie wrciłem z urlopu, przejechałem Focusem m.in. przez Austrię, Włochy, Frację, Szwajcrię. Po tych wszystkich górkach i zakrętach Focus smigal pieknie, jak po szynach, świetne prowadzenie!!

2009-07-23

Samochód oceniam jako bardzo dobry dla rodziny 2+1 - 2+2. Spokojnie można zabrać się na dłuższy wyjazd i podróżować bez bagaży na kolanach. Bagażnik pomieści także wózek dziecięcy wraz z gondolą oraz wszystkie walizki. Podczas podróży samochód pewnie się prowadzi, trzyma się moc...
Posiadany silnik 1.6 benzyna 115 KM jest troszkę za mały do auta typu KOMBI. Nie ma oczekiwanej elastyczności, a w momencie wyprzedzania trzeba się nakręcić i zredukować bieg.
Komfort jazdy jest zadowalający. Da się w miarę komfortowo podróżować w 5 osób (w tym fotelik dziecięcy). Autko nie jest może jakoś specjalnie wyciszone, ale przy 3,5-4 tys obrotów można spokojnie prowadzić rozmowę bez podnoszenia głosu ;-)
Jak na auto kompaktowe, byłem zaskoczony wielkością bagażnika.
Autko pod względem jezdnym zaskoczyło mnie na PLUS.

2008-02-04

Dość duże auto, dobrze wyposażone za dobre pieniądze. Dobre na trasę, na wakacje. Do jazdy po mieście zbyt mółowate. Zawieszenie OK. Makabryczne spalanie w mieście w zimie nawet do 14l/100 !!!! (kilkukrotna kontrola w ASO)
Skrzynia zestopniowana do jazdy na trasie, w mieście za długa 1.
ma to wszystko co powinno kombi
rzeczywiście czuć że to zawieszenie wielowahaczowe, dobe prowadzenie i komfort

DAREK2011-08-25

MAM SENTYMENT DO FORDA ;) MIAŁEM FOCUSA MK1 BARDZO BYŁEM ZADOWOLONY A TERAZ NAJNOWSZA STYLISTYKA FORDA JEST W OGÓLE SUPER ;)
BDB ZMIENIA SIE BIEGI PRZYSPIESZNIE TAKIE SOBIE W KOŃCU TO 1,6 101 KM ;) A MASY TROCHE MA AUTKO SILNIK FAJNI EPRACUJE UDANY SILNIK BENZYNOWY NAJMNIEJ AWARYJNY
LUBIA GNIC RANTY DRZWI OD SPODU..... WADA FORDA JELSI BYŁY GWRANCYJNI ENAPRAWIANE JUŻ W ASO TO OK.
SUPER PROWADZI SIE AUTO BDB TRZYMA SIE DROGI

2008-08-16

byłem zadowolony przeszkadzał mi chałas na trasie i zuzycie paliwa
byłem zadowolony z tego modelu,chociaż wcześniej miałem 1,8 tdi tez 100KM ale bardziej dynamiczny i mniej palił.Benzynowy po mieście z klimą bieże do 11 l!
niska ocena parkowania dotyczy kombika

Średnie oceny FORD FOCUS

Osoby zainteresowane autem Ford Focus brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Ford Focus

Ford Focus

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Focus

Ford Focus SilverX 1600 100KM 2006r. kombi

tu z kolei, sczególnie w Szwajcarii Focus sie poddał i przy długich podjazdach pod góry musiałem redukować z 5. na 4. bieg. Stąd tak niskie oceny silnika. Poza tym na codzien do jazdy miejsciej czy tez na trasie silnik jest wystarczający do spokojnej jazdy, brakuje mi jedynie 6. biegu co przy większych prędkościach zmiejszyłoby obroty silnika a co za tym idzie hałas i zużycie paliwa. Jeśli chodzi o zużycie paliwa to jest całkiem rozsądne - 7l/100km na autostradzie (przy 130km/h) oraz ok 8,5l/100km przy jezdzie miejskiej.

Ford Focus: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Ford Focus: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Ford Focus: 1.0, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.5

Ford Focus: 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1994, 1991