Mercedes klasa A opinie, oceny użytkowników, Mercedes klasa A spalanie hatchback 1.7 diesel od 2000r. do2002r. (strona 1)

Opinie o samochodach Mercedes klasa A

hatchback 1.7 diesel od 2000r. do2002r.

Średnia ocena: 6.92/10

Mercedes klasa A spalanie (l/100km)

Oceny MERCEDESA KLASA A

2010-03-05

To nie jest Mercedes!!! Jego awaryjność i koszt napraw przekroczyły moje oczekiwania co do tej marki. Jestem w posiadaniu tego auta trzeci rok i nie jeste w stanie powiedzieć o nim nic pozytywnego poza spalaniem. Jednak oszczędnością na paliwie nie byłem w stanie zrekompensować napraw któr...
Silnik jest elastyczny i bardzo oszczędny.
Zawieszenie jest bardzo sztywne dzięki czemu autu dobrze trzyma się drogi lecz na nasze "polskie" nawieżchnie się nie nadaje. Czuć wszystkie drobne nierówności, dziury w asfalcie i wyboje.
Wmojej wersji jest zamontowany podłokietnik. Jest to rzecz bardzo fajna i praktyczna ale nie w tym aucie!!! Jest zamontowany w taki sposób, że ogranicza swobodny dostęp do hamulca ręcznego i przycisków sterowania szybami. zaciągnięcie ręcznego przy rozłożonym podłokietniku jest prawie ni...
Prowadzi się autko przyjemnie i swobodnie. Jest tzw. lekkie w prowadzeniu lecz przy większej prędkości w czasie pokonywania łuku w lewo drży kierownica i słychać przerażający stukot w lewym kole. Niestety mechanicy twierdzą, że zawieszenie jest w pożądku i nic nie mogą na to poradzić...

2010-08-21

silnik po remoncie niestety :( ale teraz jest niezawodny :)
Zawieszenie bardzo sztywne, czuć wszystkie wyboje, dziury i nierówności na drodze, auto nie nadaje się na nasze drogi
auto na zewnątrz małe, ale w środku ma dość dużo miejsca nawet na tylnym siedzeniu, łatwo wymontować tylną kanapę, lecz szybko wychodzi rdza - u mnie przy nadkolach mimo że auto garażowane

2009-08-02

Z użytkowania samochodu jestem bardzo zadowolony i polecam innym którzy potrzebują dynamicznego i taniego w utrzymanu samochodu.
Podczas wyprzedzania nie ma większych problemów.
Jazda samochodem jest konfortowa.
Samochód w skórze bardzo dobrze wykonany. Fotele wygone nawet przy dłuższej jeździe pomiędzy miejskiej.
Samochodem jeżdzi się bradzo dobrze i wygodnie. Widoczność bardzo dobra. Idealny samochód do miasta.

WIESIEK2012-05-25

WADY;WIDOCZNOŚC Z PRZODU OGRANICZONA KWESTIA PRZYZWYCZJENIA.PLASTYKI TROCHĘ SKRZYPIĄ PO 10 LATACH,NISKIE PODWOZIE PROBLEM Z PORKOWANIEM NA CHODNIKU.BAGAŻNIK MAŁY DLA 5 OSÓB.WYGODNY DLA 4 OSÓB. ZALETY; MAŁO PALI,WYGODNY,DUŻO MIEJSCA POMIĘDZY SIEDZENIAMI,DOBRZE SIĘ PROWADZI.
JEST GŁOŚNY ,ALE MOŻNA PUŚCIĆ RADIO GŁOŚNIEJ!
ZBYT MAŁY SKRĘT.

2009-07-13

Bardzo żle wyciszony, przyprędkosci powyzej 110km/h hałas staje sie meczacy. Niestety bardzo twarde zawieszenie czuje sie każda nierownośc drogi.
super gabaryty, parkowanie bezproblemowe.

Średnie oceny MERCEDES KLASA A

Osoby zainteresowane autem Mercedes klasa A brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Toyota Yaris.

Mercedes klasa A

Mercedes klasa A

Toyota Yaris

Toyota Yaris

Najciekawsza opinia użytkownika o Mercedesie klasa A

Mercedes klasa A 1700 CDI 90KM 2000r. hatchback

Miałam już wiele aut, ale takiego badziewia jak Mercedes A klasa to nigdy nie miałam do teraz - na szczęście już je sprzedałam!!! Do dziś nie wiem co mnie podkusiło do zakupu tego g..na! Mimo, że auto jest dynamiczne i zwrotne nie jest warte żadnych pieniędzy. Jedynym zauważalnym plusem jest tylko spalanie, ale to nie wynagrodzi tego co trzeba włożyć w nie aby jeździło, a mimo to lepiej daleko od domu nie odjeżdżać, może się coś zaraz popsuć. W koleinach trudno utrzymać samochód (jeśli są założone opony, które poleca producent).

silnik po remoncie niestety :( ale teraz jest niezawodny :)

widoczność dobra, ale czasami przeszkadza przedni słupek

Auto prowadzi się dość dobrze, ale tylko na równych drogach (których jest u nas mało), natomiast jeśli chodzi o koleiny to jest o wiele gorzej co do hamulców to ich nie mogę pochwalić, bo najpierw zepsuło się serwo, a miesiąc później pompa ABS - koszt nowych części to bardzo duży koszt w tyś zł.

Jeśli chodzi o naprawy tego auta to porażka - mało który mechanik chce je naprawiać, bo dostęp do czegokolwiek jest koszmarny, a naprawiać jest co w tym aucie. W tym Mercedesie psuje się chyba wszystko po kolei, u mnie począwszy od silnika, wtrysków, serwo, pompy ABS, alternatora, amortyzatorów ukończywszy na łożysku w kole, no i na koniec zaczęła cieknąć chłodnica klimatyzacji :((

szybko się nagrzewa/chłodzi i jest wystarczająca

kontrola trakcji jest bardzo czuła, wymiana żarówek w przednich reflektorach jest bardzo trudna, bo nie ma dojścia, chyba że ktoś ma rączki jak małe dziecko

Mercedes klasa A: coupe, hatchback, inne, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Mercedes klasa A: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mercedes klasa A: 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.9, 2.0

Mercedes klasa A: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997