Audi 80 opinie, oceny użytkowników, Audi 80 spalanie sedan 1.9 diesel od 1991r. do1993r. (strona 1)

Opinie o samochodach Audi 80

sedan 1.9 diesel od 1991r. do1993r.

Średnia ocena: 8.33/10

Audi 80 spalanie (l/100km)

Oceny AUDI 80

2010-03-09

Samochód solidny, tani w utrzymaniu, elegancki. Bardzo dobrze sie prowadzi, ale niestety jest zbyt mało dynamiczne. Polecam tym, którzy chcą mieć ładne, eleganckie auto, tanie w eksploatacji, solidne ale niezbyt dynamiczne bo pod tym względem na pewno się zawiodą (przy 1.9TD)
Auto dobrze trzyma się drogi, zawieszenie nadal jest dość miękkie, ale po sprowadzeniu z Belgii i po półtora rocznej jeździe w Polsce wymieniałem już raz przeguby. Nigdy nie narzekałem na układ kierowniczy, a widocznośc zarówno do przodu jak i do tyłu bez zarzutów

Ewa2009-07-13

jak na ten rocznik samochód spisuje się całkiem nieżle, po za normalnymi wymianami oleju praktycznie nie nawala. Ciekawe ma podłączenia do lampek kontrolnych, np. lamka chek świeci się gdy brak światła stopu, a lampka od świec żarowych sygnalizyje ubytek płynu chłodzącego

2008-04-28

POLECAM
Świetne auto na dalekie trasy, niskie spalanie, wytrzymałe zawieszenie, tanie auto w eksploatacji, dużo zamienników i łatwa dostępność części zamiennych. Naprawdę polecam.

Średnie oceny AUDI 80

Osoby zainteresowane autem Audi 80 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Golf.

Audi 80

Audi 80

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Najciekawsza opinia użytkownika o Audi 80

Audi 80 B4 1.9 TD 1900 1.9 TD 75KM 1992r. sedan (limuzyna)

To diesel więc nie za bardzo można na wysokim biegu utrzymywać niskie obroty i odwrotnie. Silnik pracował idealnie dopóki nie zabrał sie za niego pewien mechanik który postanowił ustawić \"dla mojego dobra\" wczesny zapłon, od tamtej pory chodzi znacznie głośniej i klekocze. A najbardziej jak jest zimny. Po przejechaniu kilkudziesięciu km uspokaja się i chodzi znacznie przyjemniej. Przyspieszenie 0-100 jest fatalne. Na pewno nie jest to auto dla lubiących sportową jazde. Ale już powyżej 100km/h przyspiesza dość zdecydowanie i szybko. Szczególnie jak silnik jest już dobrze rozgrzany

Bardzo dobra

Resorowanie bez zarzutów, jazda przez niespodziewany próg, albo dziure nie wywoływała szczególnego ataku złości i paniki;) Zarówno z przdu jak i z tyłu bardzo dużo miejsca i bardzo wygodnie. Jeździłem w trasy po 1000km z 2 krótkimi odpoczynkami i problemów z kręgosłupem ani dupą nie miałem;) Znacznie gorzej wygląda jazda z kompletem pasażerów. Wtedy zdecydowanie spada i tak słaba dynamika jazdy. Lepiej unikać. Wyciszenie było i jest całkiem na poziomie, ale odkąd ten silnik tak głośno chodzi to już gorzej...

Jak pisałem wcześniej, zarówno z przodu jak i z tyłu bardzo dużo miejsca a fotele wygodne. Na tylnej kanapie rozkładany podłokietnik, a w razie potzreby możliwość złożenia całej kanapy co znacznie powieksza ładowność. Woziłem m.in. drzwi, rower w całości itp Karoseria ocynkowana i jeśli nie zarysowana i wymieniana na blaszany zamiennik to jej żywotność jest znaczna

Koszty napraw niewielkie, budowa samochodu niemal tak prosta jak budowa cepa (wg mechaników) w związkuz tym wiele rzeczy można naprawić szybko i sprawnie (np rozrząd)

Nagrzewnica działa bardzo szybko i sprawnie, wszystko tak jak ma być. Bez zarzutów

Układ elektryczny bez zarzutów. Elektroniki brak

Audi 80: cabrio, coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Audi 80: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Audi 80: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.6, 2.8

Audi 80: 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1981, 1978