Volkswagen Touran opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Touran spalanie mini-van 1.9 diesel od 2004r. do2006r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Touran

mini-van 1.9 diesel od 2004r. do2006r.

Średnia ocena: 8.75/10

Volkswagen Touran spalanie (l/100km)

Oceny VOLKSWAGENA TOURAN

Tomi2009-04-25

Pięknie trzyma się drogi, widoczność bardzo dobra. Prowadzi się Go z prawdziwą przyjemnością. Hamulce jak na razie spisują się bez zarzutu, a parkuje się Nim jak normalną osobówką.

2011-02-13

Za kwotę 40tys.zł jest to auto bardzo dobre, dość wygodne i bardzo funkcyjne. Dobrze wyposażone i mało awaryjne z silnikiem 1,9 tdi 101KM. Auto bardzo udane i ekonomiczne.
To jest auto dla ludzi spokojnych i umiarkowanym temperamencie.
Posiadam wersję 7 osobową. Konfiguracja siedzeń i wolnej przestrzeni jest bardzo bogata i funkcyjna.
Auto twarde specyficzne dla aut niemieckiej produkcji. Dobrze się trzyma drogi.

2010-01-27

Jak na 100KM to całkiem przyzwoite przyśpieszenie, jednak nie jest to auto sportowe
Przy większych prędkościach (powyżej 150km/h) trochę szumi.
Bardzo wygodne siedzenia, posiadam wersję 7 osobową i jeżdziłem już na każdym miejscu i nie mogę powiedzieć złego słowa. Na ostatnie miejsca jest trochę utrudnione wsiadanie ale nie jeździ się tam na codzień.
Auto dobrze trzyma się drogi na zakrętach, aczkolwiek dużo zależy od opon (jak w każdym aucie)

2010-02-19

polecam, auto dla rodziny, bezpieczny, ekonomiczny, spełnił moje oczekiwania
skrzynia 6-cio biegowa jest OK
do 110 jest w miare cicho, powyzej juz slychac wiatr, generalnie bez zastrzezen
bardzo wygodny samochod
zero zastrzezen

Marcin2009-07-11

Ogólnie bardzo dobre auto,ale ma zbyt twarde zawieszenie jak na auto rodzinne, natomiast awaryjność, też nie jest najniższa, chodź części zamienne są w dobrych cenach.

Średnie oceny VOLKSWAGEN TOURAN

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Touran brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Zafira.

Volkswagen Touran

Volkswagen Touran

Opel Zafira

Opel Zafira

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Touran

użytkownik: Tomi

Volkswagen Touran Trendline 1900 TDI 1.9 (DSG) 105KM 2004r. mini-van

Ogólnie autko zasługuje na same plusy jest bardzo ekonomiczne i wygodne a do tego ma 7 siedzeń i ma dość atrakcyjny wygląd. Ja jestem pod wielkim wrażeniem tego jak Touran się prowadzi. Można powiedzieć że tzryma się drogi jak rzep psiego ogona, jest bogato wyposażony no i ta skrzynia DSG - polecam każdemu. Do tej pory byłem przeciwnikiem automatów ale DSG to nie automat - to inteligętna skrzynia która myśli za Ciebie kiedy najlepiej zmienić bieg. POLECAM w 100%

Skrzynka DSG, która jest w moim aucie to prawdziwa rewelacja. Nie słychać ani nie czuć zmiany biegów. Z przyspieszaniem też nie ma problemów. Autko jak na swoją masę i kubaturę jest naprawdę idealnie przemyślane. Pod górkę czy nie to ma siłę by przyspieszyć i jest to wyraźnie odczuwalne.

Widoczność opisywałem już także nieco wcześniej. Mały minusik za widoczność do tyłu, dałem za przyciemnione szyby, które sprawiają że widzimy jakby mniej, ale za to poprawiłem jazdę wstecz po lusterkach, które nie dość że łatwo sie ustawia to również dużo w nich widać.

Auto jest naprawdę stabilne im trzyma się drogi. W związku z tym, że nie jest zbyt stare, to zawieszenie sprawuje się jak nowe i nawet na nierównościach zawieszenie pracuje bardzo ale to bardzo poprawnie. Ponieważ mój Touran jest 7-io osobowy, to muszę przyznać, że trzeci rząd siedzeń jest przeznaczony tylko dla dzieci lub nie wysokich dorosłych. O ile miejsca do siedzenia jest sporo to siedzenie jest nieco za niskie dla wysokich pasażerów. Ale 2 pierwsze rzędy to sama przyjemność. Każdy fotel ma oddzielnie regulowane oparcie i jest wygodny. Co do wyciszenia to mam mały minusik ale to bardzo mały bo w którym aucie coś nie szumi.

Jak pisałem wcześniej miejsca jest pod dostatkiem. Obsługa wszystkich przycisków jak i radia jest bajecznie prosta i przyjemna. wszystkie przyciski są w zasięgu ręki i wzroku. Wykończenie jest być może zbyt plastikowe ale mi to nie przeszkadza a dopóki nie wydaje żadnych dźwięków to jest ok.

Koszty napraw w autoryzowanym serwisie są niebiańskie, ale mój mistrz mechanizacji, jest o niebo lepszy i o dwa tańszy.

Klimatronic dwustrefowy to jest to o czym marzyłem w jeżdżąc poprzednim autem. Działa bardzo sprawnie a do tego nie potrzebuje zbyt dużo pokarmu(czyt. - paliwa).

Auto ma nie całe 5 lat i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń jeśli chodzi o elektrykę czy elektronikę. Wszystko działa jak nowe.

Volkswagen Touran: kombi, mini-van, van

Volkswagen Touran: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Touran: 1.4, 1.6, 1.9, 2.0

Volkswagen Touran: 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003