Volvo V50 opinie, oceny użytkowników, Volvo V50 spalanie kombi 2.0 diesel od 2004r. do2006r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volvo V50

kombi 2.0 diesel od 2004r. do2006r.

Średnia ocena: 8.85/10

Volvo V50 spalanie (l/100km)

Oceny VOLVO V50

2011-02-14

+ prowadzenie + genialne fotele + komfort jazdy (pozycja za kier., hałas, nagłośnienie) + osiągi - słabe światła halogenowe, aż się prosi o ksenon, albo chociaż spryskiwacze

Michal Sobanski2010-09-16

Super samochod, ogolnie swietny jesli ma sie 4 osobowa rodzine. Jesli jestes samotny polecam C30 lub S40 :)
Dobry i oszczedny silnik. Spala mi srednio 7.5 litrow a stoje codziennie w korkach przez 40 minut! Najlepiej idzie na niskich obrotach (2000-3500rpm)
Najwygodniejszy w swojej klasie. Naprawde.
Przestronny. Z tylu troszke gorzej. Bagaznik dosc pojemny ale wypada kiepsko przy V40-tce czy nawet Peugeocie 407.
Swietne autko, bardzo przyjemnie sie jezdzi. Troche ciezko parkowac ze wzgledu na rozmiar.

2010-02-23

Skrzynia dobrze zestrojona z napędem, silnik troszkę głośny, ale to cecha większości diesli.
Troszkę za mało miejsca na tylnych siedzeniach, kosztem ogromnego bagażnika.
Wykończenie wysokie jakości, ergonomia bez zarzutu.
Auto bardzo zwrotne szczególnie przy parkowaniu. prowadzenie auta to czysta przyjemność.

2010-02-19

Fotele są niesamowicie wygodne!! W aucie jest Cicho a jazdna nawet po naszych (wiadomo jakich) polskich drogach jest przyjemna.
Prz parkowaniu trochę utrudniona widoczność ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia bo przesiadłem się z małego auta i rzadko jeżdżę do tyłu

2010-02-19

Przy moim stylu życia, kiedy na co dzień potrzebuję osobówki, a w weekend przewieźć nagłośnienie lub sprzęt sprawdza się idealnie.
Mam problem ze wstecznym, kiedy wskakuje zamiast jedynki.

Średnie oceny VOLVO V50

4.2/10

Osoby zainteresowane autem Volvo V50 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Audi A4.

Najciekawsza opinia użytkownika o Volvo V50

Volvo V50 2.0 D Momentum 2000 2.0 D 136KM 136KM 2004r. kombi

Silnik o takim przebiegu nie bierze oleju, ani nie dymi. Bieg do wszystkiego - 4. Można na nim jeździć po mieście bez hałasu, a do wyprzedzania - rewelacja. Po moich wcześniejszych służbowych BMW - wiem, że można zbudować szybszego Diesla, ale nie w tej klasie cenowej. Przy przebiegu blisko 180'000km moja skrzynia lekko haczy na 2-3 biegu gdy jest zimno. Trzeba ją wtedy traktować z czułością. :-)

Grube słupki przednie - jak we wszystkich nowoczesnych samochodach. Sensowne, prostokątne lusterka. Obywam się bez czujników parkowania.

Zawieszenie niezbyt twarde przy seryjnych 16 calowych felgach. Znajomy ma 17-tki - tam już słychać stuki i trochę telepie. Przy dużym obciążeniu siada tył - normalka w samochodzie bez niwomatu. Fotele - absolutna ekstraklasa. To jeden z głównych powodów, dla którego po latach jeżdżenia BMW wróciłem do Volvo. POLECAM. Z tyłu niezbyt dużo miejsca, ale nie każdemu potrzebny jest Superb Combi. Moja rodzinka (2 + 2 + mały pies) mieści się swobodnie. Ekstra sprawa - foteliki dziecięce zintegrowane z tylną kanapą. Używam ich codziennie - są rewelacyjne.

Parę szczegółów - w podłodze bagażnika wersji Momentum jest płyta, która pozwala go podzielić na dwie komory - rewelacja przy niedużych zakupach. - składane oparcie fotela pasażera pozwoliło mi przewieźć małym kombi trzy zapakowane skrzydła drzwi. - ciut za dużo przycisków na konsoli - poprzednie V70 potrafi to lepiej - intuicyjna obsługa, świetny zakres regulacji kierownicy, dobra tapicerka

same plusy - zawias z Focusa, ale to wie każdy. Nie każdy wie, że można je naprawić częściami z Focusa... :-) Jedna z najlepiej prowadzących się przednionapędówek na rynku. Hamulce - bardzo sprawne, dobrze reagują na różnicę nawierzchni (asfalt / błoto pośniegowe, piasek). Samochód hamuje zawsze stabilnie. Parkowanie - zaokrąglone narożniki przednie pozwalają zawrócić na przestrzeni o ponad 1m mniejszej niż Focus - rewelacja.

Jeżdżę bardzo dużo po Europie i Polsce i muszę totalnie polegać na samochodzie. Przy przebiegu rocznym rzędu 60'000km warto na starcie zrobić wszystko, co i tak by się z czasem skończyło. Taką mam zasadę. Samochód kupiłem w dobrej cenie, koszt wszystkich tych napraw nie przekroczył 4'000,- zł. Warto.

Mądra klimatyzacja - dopóki samochód się nie nagrzeje "wieje" zimnym w minimalnym stopniu i tylko na szyby. Dopiero po ogrzaniu silnika zaczyna porządnie nagrzewać wnętrze.

Zero kłopotów.

Volvo V50: kombi