Opinia BMW seria 5 touring 2.5 d 163KM (olej napędowy) kombi 2002r., ocena użytkownika (dnt)

BMW seria 5 touring 2002r. - opinia użytkownika

nadwozie: kombi
silnik: 2.5 d 163KM (olej napędowy)
skrzynia biegów: ręczna/manualna
jeździłem/łam tym autem: 2 lata
data oceny: 2008-08-18
liczba wyświetleń: 1774

Spalanie
Ekonomika auta jest wyjatkowo zaskakujaca jednakze osiagniemy ja dopiero gdy nauczymy sie techniki jazdy oszczednej ktora w tym aucie nie oznacza poruszania sie w zolwim tempie. Aby dowiedziec sie wiecej zapraszam na fora milosnikow marki.
  diesel gaz
Miasto 8.00 -.--
Trasa 6.30 -.--
Cykl mieszany 7.60 -.--
Odpowiedź:Tak
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego auta?
Najwazniejsza rzecz przy zakupie BMW to absolutna bezwypadkowosc i tu NIE WOLNO isc na zadne kompromisy. Auta te maja bardzo wrazliwe podluznice i jesli tylko sa na nich jakiekolwiek slady napraw nalezy sie trzymac od takiego auta z daleka.
Komu poleciłbyś/poleciłabyś to auto?
Ogolnie rzecz biorac polecam to auto kazdemu kto lubi jezdzic kocha motoryzacje i umie dbac o auto a zapewniam iz odwdzieczy sie ono wspanialymi wrazeniami z jazdy i bezawaryjnoiscia.
Ogolnie jest to auto wysokiej klasy dla osob ktore za stosunkowo nie wygorowana cene chca kupic auto z wyzszej polki. Auto doskonale sprawdza sie podczas uzytkowania na codzien przy czym jego klasyczna sywetka moze sie podobac i wcale sie nie starzeje. Bezawaryjnosc ekonomia i ergonomia modelu e39 jest na bardzo wysokim poziomie szczegolnie w autach z nowoczesnymi silnikami w systemie commonrayle z oznaczeniem "d", jednakze marka ta wymaga pieczolowitosci jezeli chodzi o serwisowanie. W moim egzemplarzu uzywam tylko i wylacznie czesci i plynow zalecanych przez producenta czyli np oleju 0w30 i mam wrazenie ze przebieg 250000 nie robi na silniku zadnego wrazenia a jego kultura pracy jest porownywalna z autami ktore dopiero co wyjechaly z salonu.
10 / 10
Auto jest rewelacyjne pod kazdym wzgledem jesli chodzi o prowadzenie i w tej cenie nic lepszego sie nie kupi.
10 / 10
163 KM Spokojnie wystarcza aby jezdzic dynamicznie a za razem ekonomia auta jest naprawde ogromna.
10 / 10
Komfort jest wspanialy nawet jesli zalozy sie felgi 17 to auto nie jest za twarde i rewelacyjnie trzyma sie drogi.
10 / 10
Auto ma przestrzeni w sam raz choc inne auta w tym segmencie oferuja czasem wiecej miejsca to wcale nie czuje sie w nim ciasnoty. Jakosc i spasowanie materiałów wykonczeniowych to prawdziwy majstersztych niemieckiej mysli technologicznej i nie mozna sie tu do niczego przyczepic.
10 / 10
Wentylacja i klimatyzacja w tyma aucie dzialaja wzorowo i wzmagaja uczucie komfortu podczas jazdy po miescie oraz na dlugich trasach.
10 / 10
Auto posiada w zupelnosci wystarczajaca widocznosc aby precyzyjnie parkowac w ciasnych miejscach nawet jesli nie posiadamy czujnikow parkowania.
10 / 10
Uklad elektryczny nigdy nie przysporzyl mi zadnych problemow. Elektronika natomiast w tym aucie ma swoje kosmetyczne wady takie jak np. znikajace piksele na wyswietlaczu komputera jednakze nigdy nie zdarzylo mi sie zeby auto mnie zawiodlo i uniemozliwilo poruszanie sie a juz nawet nie ma porownania jesli porownamy je do aut francuskich ktore bije ono na leb.
9 / 10
Ceny czesci oryginalnych do modelu e39 sa prownywalne do cen innych nawet pozornie tanszych w eksploatacji a nawet czesto mniejsze, dlatego nawet nie rozwazam kupowania jakichkolwiek zamiennikow.
6 / 10
Co negatywnie zaskoczyło oceniającego?
Jedyne co mnie zaskoczylo negatywnie jesli chodzi marke BMW to opinie ludzi ktorzy kojarza ta marke z gangsterami i panami w sportowych strojach z wygolonymi glowami.\\r\\nEhhh kiedy sie to zmieni??
Inne
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego?
Zanim zdecydowalem sie na zakup tego modelu przetestowalem chyba kazda marke "nawet te nietypowe" w dostepnym mi przedziale cenowym.\\r\\nChoc po wiekszosci testow mialem juz swoje typy to gdy wsiadlem do bmw zostalem oszolomiony pieczolowitoscia wykonania wnetrza. Kiedy zaczalem zaglebiac sie w jego funkcje i mozliwosci mialem wrazenie iz stworzone jest po chyba wieloletnich przemysleniach i testach konstruktorow.\\r\\nWsiadajac do bmw mialem wrazenie ze ktos wykonal je specjalnie dla mnie.\\r\\nA wyciszenie wnetrza to prawdziwy majstersztych.
Inne
autor opinii