Opinia Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS 1.9 DDIS 129KM (olej napędowy) terenowy 2006r., ocena użytkownika (frw)

Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS 2006r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy
silnik: 1.9 DDIS 129KM (olej napędowy)
skrzynia biegów: ręczna/manualna
jeździłem/łam tym autem: 3 lata
data oceny: 2009-03-08
liczba wyświetleń: 4707

Spalanie
Dobrze, że nie mam zapedów Warszawiaka, i używam auta raczej do 120km/godz. Powyżej tych predkości spalanie oszałamia! Jadąć z innymi SuVami, maja spalania o 1-2 litrów mniejsze.
  diesel gaz
Miasto 10.50 -.--
Trasa 9.00 -.--
Cykl mieszany 9.40 -.--
Odpowiedź:Trudno powiedzieć
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego auta?
Czy na pewno niestać cie na lepsze auto? ;-) Olejcie ich nawigacje i radia. Najlepiej kupić bez niczego i zamontowac to co trzeba.
Na co zwrócić uwagę podczas codziennego użytkowania tego auta?
Na piękna wolno przemykająca okolice!
Komu poleciłbyś/poleciłabyś to auto?
Emerytom z działką w górach. Myśliwych nienawidże, to bym im nic nie polecał. Lesniczy, może wybrac krótką.
Dużo juz poprawili, ale do czasu zrobienia automatu z dieslem, lub skrzyni 6cio biegowej, to nie kupie i nie radze. Inna sprawa, że za te pieniądze, nie kupiłbym żadnego badziewia typu sedan, kombi itp, bo zwykłe auta to powinny być tansze.
7 / 10
Auto ma tendencje do wyjechania z zakrętu przy poślizgu. Przy szybkim kontrowaniu kierownica podczas posłizgów, znika wspomaganie! tragedia! Hamulce mam lepsze w 9 letnim Punto żony! Tragedia! czekam aż EBC wypuści w końcu lepsze klocki to tego, może pomogą. Bebny hamulcowe - to chyba żart z klientów?
6 / 10
Najsłabsza strona auta. Skrzynia biegów chodzi jak w traktorze. Brak 6tego biegu powoduje nawet w dieslu spalanie większe niż w 3 litrowej benzynie przy predkosciach ponad 120km/godz. Przyspieszenie - porażka zwłaszcza z turbo dziurą na jedynce.
4 / 10
Na komfort nie narzekam, ale może nie wymagam po prostu zbyt wiele od terenówki?
7 / 10
Roleta juz sie potargała. Bagażnik ma zbyt mało schowków!
7 / 10
U mnie sie jakoś tak podziało, że ogrzewanie jest kapryśne jak osioł. Działa w systemie zero - jeden,
Buda jest OK
7 / 10
Wiecie, że wiem, jak wyłączyć alarm w GV bez pilota? Każdy złodziej, może otworzyć drzwi i w 1 sek wyłączyć alarm pewnym przyciskiem. Wyszło przypadkiem. Suzuki , nie powiedziało co jest źle.
6 / 10
Mam zrobionych 6 akcji serwisowych. Teraz wymienię osłony silnika, bo zostały w śniegu. Plastikowe nic...
4 / 10
Co negatywnie zaskoczyło oceniającego?
Jasna dupa, Pobudka kurna w tej Japonii! Bo mój Fiat Dukato Maxi, trzepie dupę waszemu flagowemu autu, jak chce! i to z towarem hihihihi. Weźcie w końcu silnik diesla, od Fiata, bo co franol pod maską to lipa! Skrzynia biegów - wywalcie gościa z pracy! Nie radzi sobie chłopak, albo fabrykę skrzyn zmieńcie.
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego?
Stare Vitary, na mostach, to była lipa dopiero. Ta sie prowadzi o niebo lepiej. ( Tamte miałem dwie)
autor opinii