Opinia Peugeot 308 sw 1.6 1,6 90KM (olej napędowy) kombi 2008r., ocena użytkownika (ykw)

Peugeot 308 sw 2008r. - opinia użytkownika

nadwozie: kombi
silnik: 1.6 1,6 90KM (olej napędowy)
skrzynia biegów: ręczna/manualna

Miasto 6.50 -.--
Trasa 5.00 -.--
Cykl mieszany 5.60 -.--
Odpowiedź:Tak
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego auta?
Czujniki cofania, prace wentylacji.
Na co zwrócić uwagę podczas codziennego użytkowania tego auta?
samochód, a właściwie wtryski, są bardzo czułe na jakość paliwa.Polecam tankowanie na dobrych stacjach.
Komu poleciłbyś/poleciłabyś to auto?
Młodym ludziom, mającym rodzinę, prowadzącym własną działalność, dużo jeżdzącym.
Na razie przejechałem tym samochodem 15000 km. Kupiłem samochód używany, sprowadzony z Francji. Oceniam to auto jako bardzo fajne, solidnie wykonane,wygodne,ekonomiczne i dobrze prezentujące się.
9 / 10
Nawet przy tak małej pojemności silnika, przydał by się system kontroli ( ESP ) trakcji ze wzg. na dość duże gabaryty. Niestety w moim samochodzie nie ma czujnika parkowania, co powoduje iż trzeba się na początku przyzwyczaić, zwłaszcza jeśli przesiada się z mniejszego auta.
8 / 10
Kupując kolejnego peugeota obawiałem się skrzyni biegów.W 308 spotkało mnie miłe rozczarowanie. Silnik, jak na to że jest diesel pracuje bardzo cicho. Przyspieszenie: ponieważ nie jest to ,,gigant " mocy, nie powala również na kolana, ale coś, za coś.Jest naprawde oszczędny.
8 / 10
Przy bardzo długich podróżach w upalne dni, materiały z których są wykonane fotele mogły by lepiej wentylować.
10 / 10
Materiały z których wykonane zostało wnętrze tego samochodu są ogólnie dobrej jakości.Jednak choć jest to dość młode auto na niektórych plastikach już zauważalne ślady używania.
10 / 10
Nawiew nie należy do najcichszych, szczególnie na najwyższych obrotach ( 4,5). Jeśli chodzi ochłodzenie - powolne, nagrzewanie zaś bardzo sprawne.
7 / 10
Jak nadmieniłem wyżej, nie posiadam czujników cofania,które powinny być wyposażeniu standardowym w tego typu pojazdach.
3 / 10

10 / 10
Auto jest na gwarancji, więc na razie nie mogę podać kosztów napraw. Jeśli chodzi o standardowe przeglądy w ASO to wynoszą od 800 - do 1000 zł.
5 / 10
Co negatywnie zaskoczyło oceniającego?
Tak jak pisałem wyżej, odczuwa się w tym aucie brak czujników cofania.
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego?
Bardzo wygodny samochód za rozsądne pieniądze.
autor opinii