Opinia Chevrolet Captiva LS 2.4 16V 134KM (benzyna+gaz) terenowy 2006r., ocena użytkownika (gaw)

Chevrolet Captiva LS 2006r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

silnik: 2.4 16V 134KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2009-05-15

Jeżdżę tylko na gazie. Mam zamontowany system PRINS - górna półka - rewelacja. Był montowany w Belgii i wszyscy to widzą. Większa średnica zastosowanych węży doprowadzających gaz do butli powoduje bardzo szybkie i sprawne tankowanie. Elaktronika układu zasilajacego dział bez zażutu gdyby nie kontrolka nie wiesz że jedziesz na gazi. Ale co 15000 tyś musisz serwisować instalacje (200 PLN)

Odpowiedź:Trudno powiedzieć

Komuś komu tak jak mi przede wszystki podoba się bryła samochodu.

Trzeszczące plastkiki wewnątrz samochodu

Polecam czujniki parkowania dla tak dużego auta. Pole widzenia ograniczone.

Poprawna praca silnika. Cichy ale jak na takie auto przydało by się mnimum 150KM

Auto jest bardzo twarde. Mam siedzenia skórzane ale są źle wyprofilowane mało wygodne i bardzo twarde.

Jakość materiałów i wykończenie pozostawia wiele do życzenia ale w końcu po tej marce jasię wiele nie spodziewałem. Jak na ta klasę jest dużo miejsca

Z rozmów z serwisantami elektryka jest słabo zabezpieczone przed wilgocią. Ja już wymieniałem czujnik ABS-u w tylnim kole oraz wiązkę elektryczną od pedału gazu do komputera. Przypadłość ta jest znana w serwisie. Zrobili za krótką wiązkę i na kostce są zakłucenia co powoduje wyświetlanie się na kontrolce błędu silnika skutkujące nierówną pracą silnika (brak przeyspieszenia)

W serwisie Opla który obsługuje Chewroleta nie mają wycenionej roboczogodziny na dany element. Robią co chcą. Za wymianę czujnika zapłaciłem 460 PLN a za wymianę wiązki 350 PLN. Wymiana oleju z filtrem 380 PLN. Sami oceńcie czy drogo. Ja uważam że bardzo.