Opinia Chevrolet Aveo Classic 1.2 84KM (benzyna+gaz) hatchback 2009r., ocena użytkownika (236p)

Chevrolet Aveo Classic 2009r. - opinia użytkownika

silnik: 1.2 84KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2012-03-08

Ponieważ auto posiada instalację gazową, więc jeżdzę na gaz. Nigdy nie sprawdzałem ile pali gazu, ale mi wystarcza, że za 27 euro ( 32 l.)przejeżdzam około 430-440km. w terenie górskim. Kolejny koszt to około 3 euro na benzynę. Całkowity koszt przejazdu ww. kilometrów to 30 euro ( 125,00zł ). Jestem bardzo zadowolony z tak czynionych oszczędności.

Wszystkim pragnącym mieć małe, ekonomiczne drugie auto.

Jestem bardzo zadowolony z użytkowania mojego Żużu. Jest świetny do dojazdu do pracy czy na zakupy. Zaletą niewątpliwą jest niska ekspoloatacja, a kolejną 100% niezawodność. Może mam szcęście?

Auto uzywam do dojazdu do pracy. Teren podgórski we Włoszech. Prowadzi się bardzo dobrze. Na ostrych zakrętach - czasami - trochę "ucieka", może tylko dlatego, że lubię szybką jazdę. Dzięki dobremu układowi kierowniczemu autko prowadzi się bardzo dobrze. Dobre i pewne hamulce. Chwalę to auto, bo od trzech lat dolewam tylko benzynę i gaz. Zadnych napraw i problemów. Przeglądy robię zgodnie z książką przeglądów.

Słaby silnik. Trzeba się przyzwyczić do jazdy na niższych biegach dla osiągnięcia szybszych przyśpieszeń. Szczególnie w terenie górzystym. Silnik pracuje z "warczeniem" charakterystycznym dla marki. Trochę hałasuje na wysokich obrotach. Jednak na niższych biegach jest w miarę dynamiczny i potrafi mijać w górach lepsze marki.

Zawieszenie raczej średnio miękkie. Trudno mi porównać, bo drugim autem jest Laguna GT Combi. Fotele przednie wygodne ale nie do wielogodzinnej jazdy. Z tyłu miejsca są dla szczupłych osób. Radia nie słychać ( wyrażnie ) po przekroczeniu 100km/godz.

Jazda z przodu jest wygodna jeśli pozostawię mało miejsca dla pasażerów z tyłu. ( wzrost 176cm.)Dobry dostęp do wszystkich urządzeń. Obsługa radia przy kierownicy to porażka. Materiały wykończeniowe to dominujący plastik, który po trzech latach wygląda jak nowy. Słabo wykończone dywaniki, które szybko straciły przyczepność z podłogą. Nowym nabywcą proponowałbym założyć przednie chlapacze, bo na "brudnej" drodze samochód jest ubłocony z lusterkami i dachem. Karoseria po trzech latach ekspoatacji, w trudnych warunkach, jest w bardzo dobrym stanie.

Słaba wentylacja. Silniczek wiatraka bardzo głośny. Na 1. praktycznie nie wyczuwalny podmuch. Na 2. nawiew głośniejszy od silnika.

Widoczność całkiem dobra. Zaletą jest przydymiony górny pas na szybie przedniej bo we Włoszech nadmiar światł jest czasem męczęcy. Widoczność do tyłu wystarczająca do dobrej oriętacji co się dzieje za autem.

Elektronika ani układ elektryczny jeszcze mnie nie zawiodły.

Przez trzy lata, poza żarówką, nie wymieniałem niczego co podlegałoby naprawie.

Jest miłym zaskoczeniem, że ( w maju ) miną 3 lata bezawaryjnej jazdy. To duży plus dla średnich portfeli.