Opinia Chevrolet Aveo 1.2 72KM (benzyna) sedan (limuzyna) 2008r., ocena użytkownika (229d)

Chevrolet Aveo 2008r. - opinia użytkownika

data oceny: 2011-05-19

Skoro silnik słaby to wiadomo że będzie przepalał, zimą spala do 9 l/100 km. Na trasie powinien spalać max. 5,2/100.

Odpowiedź:Nie

Zużycie paliwa i wszyskie felery wymienione w tym formulrzu.

Na powolną i bezpieczną jazdę. Im wlniejsza jazda tym oszczędniejszy.

Każdemu komu nie zależy na kasie (krwiopijczy serwis),(paliwożerny), czasie rozpędzenia, czyli zrywie i komu się nie spieszy (samochód muł)

J/w

Przy podwyższonej prędkości na zakrętach tył pojazdu sprawia wrażenie jakby chciał wyprzedzić przód.

silnik cholernie słaby, szczegółnie pod górę, już wogóle jak mam pasażera, nie wioze jeszcze pieciu osób, ale nie wyobrażam sobie wieźć pod górę tyle osób, a już wogóle osób otyłuch.

Jazdę z kompletem pasażerów trudno mi ocenić, gdyż nie wiozłem kompletu pasażerów.

Fatalne rozłożenie konsoli, w czsie jazdy bezprzerwy podpieram ją kolanem, do bólu.Do kitu taka jazda. Pasy bezpieczeństwa bardzo słabo zwijają się, przy wysiadaniu ciągnie się za tyłkiem i niekiedy można przytrzasnąć drzwiami usszkadzając lakier. Zimą zwinięcie się pasa graniczy z cudem. Jeden z pasów serwis niby wymienił mi pas, ale efektu żadnego. Wątpię czy dokonano wymiany.

W okresie zimy silnik bardzo długo się nagrzewa przy minus pięciu stopniach muszę przejechać co najmniej 15 km., jeżeli temperatura obniży się do -15 stopni przejechać muszę 20 i więcej kilometrów. Totalna lipa.

Gdyby nie czujniki cofania, byłby problem ze zbliżeniem się do przeszkody, ale myślę że po pewnym czasie doszedł bym do wprawy, przy czym w poprzednim pojeździe, którego byłem właścicielem do takiej wprawy nie musiałem dochodzić.

Denerwuje mnie kontrolka długich świateł. Jadąc nocą kontrolka zbyt silnie, wręcz oślepia jaskrawo niebieskim kolorem jadąc nocą. Do kitu taka jazda, żeby c hociaż było przygaszenie podświetlenia, ale faktem jest że to nie audi, lecz jak się ma bezpieczeństwo do kosztów zamontowania takiego drobiazgu? Jest także idiotycznie zamontowany włącznik poduszki pasażera, nie dość że umiszczony jest w schowku to jeszcze trzeba prakręcić go kluczykiem stacyjki i na off jest włączony, a na on jest wyłączony, czyżby Koreańczycy nie znali angielskiego? Co by się zmieniło gdyby taki wyłącznik byłby zamontowany pod konsolą, a nawet w schowku tyle byłby zwykły włącznik. Niekiedy silnik uruchmiony pasażer wsiada i cergiela, silnik trzba zgasić włączyć poduszkę i silnik odpalić, to jest paranoja. Ech ta koreańska inżynieria.

W serwisie poszaleli. Za wymianę wkładu lusterka zarządano 150,00 zł. drugiego z obsługi w tym samym serwisie spytałem zaprponował mi 142,00 zł. zamówiłem sam wkład i sam go zamontowałem zapłaciłem 42,00 zł. Z początku myslałem że to są jakieś większe ceregele, że conajmniej trzba takie lusterko kleić, tymczasem wystarczyło je tylko wcisnąć. To się nazywa zdzierstwo.

Szczególnie nie wygoda kierowcy który chce czy nie musi podpierać kolanem konsolę, oslepiająca kontrolka świateł długich, długa dźwignia zmiany biegów, jak w starym wehikóle.

Na pierwszy rzut oka podobało mi się, obecnie też podoba mi się.