Opinia Chevrolet Trans-Sport 3,4 V6 188kM 3.4 V6 188KM (benzyna) van 2000r., ocena użytkownika (24sj)

Chevrolet Trans-Sport 3,4 V6 188kM 2000r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 3.4 V6 188KM (benzyna)

data oceny: 2015-01-07

Trzeba umieć tym jeździć ;) Jak wsiadłem do tego auta, to spalanie w mieście miałem na poziomie 16-18l/100 - ma bardzo czuły pedał gazu, lekkie naciśnięcie powoduje wir w baku, ale wrażenia są tego warte. Niestety taka zabawa trochę kosztuję ;) Polecam jazdę na tempomacie - spalanie spada nawet do 20% - oczywiście tam gdzie się da.

Rdzewieją progi od wewnątrz/podwozia - wynika to z źle zamocowanych chlapaczy. W silniku V6 koniecznie trzeba pilnować stanu płynu chłodzącego, a po wszelkich naprawach związanych z płynem chłodzącym, BEZWZGLĘDNE JEST ODPOWIETRZENIE UKŁADU CHŁODZENIA - jeśli tego nie zrobicie, zatarciu ulegnie na początek 6 cylinder. Dlatego auto należy serwisować u znawcy tematu.

Koniecznie na stan paliwa.

Moje auto jest w wersji carawan, podnoszony dach, szafeczki i inne dodatki, 7 osobwa wersja - Dla kogo - napewnoe dla licznej rodziny, dla wędkarza, idealne na eksploracje Europy, dł. pow. bagażowej po wyjęciu siedzeń jest jak w VW T5!

Dobre solidne auto, średnie koszty utrzymania, niska awaryjność, duża dostępność części na rynku krajowym.

Silnik i skrzynia są fachowo zestrojone - praktycznie w całym zakresie, po naciśnięciu gazu, mam całą moc do dyspozycji. Wygląda to kosmicznie, jak taki nie mały VAN zaczyna odchodzić jak nie jedna spasiona osobówka;) Robi wrażenie!

Sonda lambda I i II - niskie napięcie, błędy, check - polecam zmierzyć masę na sondach, tam jest problem, załatwiłem go poprzez doprowadzenie "czystej" masy z akumulatora, działa.To partyzantka i każdy robi to swoją odpowiedzialność ;)

Trzeba się przyzwyczaić do "amerykańca". Ktoś, kto jeździł autami o twardej charakterystyce zawieszenia, będzie musiał się przyzwyczaić do , w sumie przyjemnego kołysania, bujania - natomiast dziura w jezdni, która powodowała w innych autach wypadanie lamp, w tym może zostać nawet nie zauważona ;)

Solidna jednostka napędowa z dobrze dobrana skrzynia biegów

Marek