Opinia Chrysler Voyager 2.4 0KM (benzyna) van 2004r., ocena użytkownika (xkd)

Chrysler Voyager 2004r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

data oceny: 2011-02-15

W tej kwestii ten samochód mnie miło zaskoczył. Nielubi częstych zatrzymywań i gwałtownych zrywnych startów. Przy spokojnej jeździe pali naprawdę mało. Mój rekord to poniżej siedmiu litrów na setkę w trasie.

Wyszło wiele wersji tego auta, niektóre są bardzo ubogie. A warto poszukać modelu z np.: DVD (Uwaga! DVD w autach z poza europy nie działa w europejskich standardach), czy pełną klimatyzacją. Auto produkcji europejskiej(Austria) na TAK, z poza europy na NIE.

Standard przy wszystkich autach, regularna kontrola płynów eksploatacyjnych. Terminowe odwiedzanie serwisu, dbanie o dobrze wyważone koła, utrzymywanie auta w czystości...i to procentuje niezawodnością.

Jak najbardziej, ja już drugim modelem jeżdżę, jak będę zmieniał to tylko na nowszy model.

To jest prawdziwe auto na długie trasy, tempomat, wygodny fotel...Często dużo jeżdżę, w długie trasy i tu odkryłem przewagę wysokiego auta nad niskim. Jak przesiądziecie się z niskiego np.:audi do wysokiego vana to zrozumiecie różnice.

Duża masa auta robi swoje przy hamowaniu, i duże gabaryty na małych parkingach robią swoje.

Nie jest to sportowe auto, miałem już kilka samochodów z taki silnikiem, ale żaden z nich nie był tak dynamiczny jak to auto. Jednak jak wspomniałem nie jest to sportowe auto. Bardzo dobre osiągi jak na vana.

Trzy rzędy foteli, przednie rewelacja, w drugim rzędzie niema regulacji foteli przód-tył (szkoda), trzeci rząd według mnie bardziej dla dzieci.

Przy podróży w komplecie pasażerów jest mały bagażnik, ale przy jeździe w cztery osoby jest idealnie, wszyscy w pełnym komforcie na kapitańskich fotelach i po wyjęciu tylnych siedzeń(trzeci rząd), mnóstwo miejsca na bagaże.

Klimatyzacja dwu strefowa działa bardzo dobrze.

Tutaj moja mała uwaga na zagłówki w trzecim rzędzie, dość mocno ograniczają widoczność przez tylną szybę.

Z elektryką nie miałem problemów poza często przepalającymi się żarówkami w przednich reflektorach. Do dziś nie znam przyczyny tej usterki.

Koszty nie tak małe jak przy Tico. Wiadomo, każdy rachunek z serwisu boli, a ceny jak przy innych autach.

Mówią że to duże auto, ale ja uważam, że w trzecim rzędzie foteli jest zdecydowanie mało miejsca. Dla dzieci w sam raz, ale nie dla dorosłych.

Na długich trasach nie odczuwa się tak mocno zmęczenia jak w niskich autach. Zdecydowanie.