Opinia Chrysler Voyager Comfort 2.8 110KM (olej napędowy) van 2006r., ocena użytkownika (216t)

Chrysler Voyager Comfort 2006r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

data oceny: 2011-02-16

Nie jest to samochód oszczędny.Ale za nadmierą konsumpcję rewnżuje się komfortem jazdy.Jak widze na skrzyżowaniu pod światłami tych "knypków"ścisnietych w zaparowanych małych"brykach"to mi ich szczerze żal.Ja siedzę wysoko,rozparty na siedzeniu,opieram łokieć o podłokietnik,patrzę ponad dachami ich samochodów,widze to czego oni nie widzą i potem sa zaskakiwani niektórymi sytuacjami na drodze które ja z góry mogę przewidzieć(rondo,skrzyżowanie).Czuję się bezpiecznie!

Komora silnika(szczególnie belka przednia za atrapą).Osłona z folii nierdzewnej nad tłumikiem wewnętrzym jesli jej nie ma "coś było grzebane w układzie wydechowym(zmiana tłumika?)NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA!!!Chrysler rdzewieje najszybciej w w jednym punkcie!!!Należy skontrolować okolice uszczelek szyb pojazdu!!!Tam najszybciej wychodzi "wiek pojazdu".Sa to w Chryslerze (obojetnie Grand,Voyager,Dodge sa to słabe punkty tej marki)

Chrysler jak każdy pojazd powinien być eksploatowany jak kazdy inny samochód.Trzeba mu dać tyle ile on może dać Tobie.Zmiana oleju silnikowego w/instrukcji(ja zawsze na 5 tys km przed instrukcją-nie zaszkodzi).Zmiana płynu hamulcowego nie w/g jakichś tam instrumentów określajacych higroskipijność płynu.Co dwa lata zmiana i koniec(ręczny nie pomoże jak "nie będa brały hamulcep rzy zjeździe w górach"ZASADA JEST TAKA Z KAŻDYM SAMOCHODEM TRAKTUJ GO TAK JAK SAM CHCIAŁBYŚ ABY TRAKTOWANO CIEBIE!

Samochód nie jest stworzony do "szleństw"na drodze ale do spokojnej wyważonej jazdy(co wcale nie oznacza ze do wolnej)Samochód bardzo dobrze spisuje sie na długich dystansach(do tej pory jazda 700km dla mnie była bardzo wyczerpująca teraz dystans 1000km nie stanowi problemu)Tempomat-to co na naszych drogach to gadżet na autostradach niemieckich,austriackich czy chorwackich to podstawa spokojnej(szybkiej!)ekonomicznej jazdy (i bardzo bezpiecznej!)

samochód ma 2200kg masy stą trzeba z wyprzedzeniem hamować(stąd ocena hamulców)Prowadzenie prawie idealne.Pomimo rozmiarów parkowanie bez trudności(wskazany jednak parkomat(znacznie ułatwia parkowanie).

Nie jest to pojazd stworzony do bardzo "zrywnej"jazdy,raczej do spokojnego poruszania sie.Powyżej 90km nie sprawia żadnych niespodzianek można poszaleć.Jets atworzony do szybkiej ale spokojnej jazdy.Szczególnie na duzych dystansach.

Samochód w "pojedynkę"bez obciążenia bardzo dobrze"wybiera"nieróności.Z obciążeniem jest rewelacyjny dosłownie"płynie".Problem to wyciszenie silnika-z tym jest gorzej.Słychać pracę silnika pomimo wygłuszenia komory silnika.Kompletnej ciszy nie należy się spodziewać.Mnie to odpowiada bo lubię słyszeć co się dzieje w komorze silnika9nie usypia podczas jazdy).

znacznie wiecej aranżacji w Grang Voyagerze.Bagażnik mały przy wszystkich siedzeniach.Na długie trasy dla czterech osób bez tylnej kanapy wysmienity.jakość wykończenia nie "powala na kolana"ale jest dośc przyzwoite.Zaletą jest dostęp do pojedyńczych elementów wnętrza(nie trzeba rozbierać połowy pojazdu aby zmienić pojedyńczą żaróweczkę kontrolki).Pełna prostota.

Jest bardzo dobrze.Klima pracuje wystarczajaco na dwa rzędy foteli(na tylnej kanapie nieco gorzej).Automatyczna klima to zbędny gadżet!Przy takiej kubaturze pojazdu pracuje"na okrągło"!Rewelacyjne odchylane tylne szyby(czujesz ruch powietrza ale bardzo delikatnie-bez intensywnych przeciągów).Ogrzewanie bez zarzutu.szczegónie przy automatycznym podgzewaniu silnika na postoju.

Ogólnie bez zarzutu.Na samym poczatku(i nie tylko) kłopoty może sprawiac cofanie dlatego polecam parktronic(albo fabryczny bądź instalowany dodatkowo)pełno jest "tego" na Allegro(ceny mocna zróznicowane).

Nie miałem żadnej powaznej awarii elektryki ale opinie sa mocno zróźnicowane.Bardzo czesto korzystam z Forum Chrysler i pewne naprawy robie sam.Zaletą jest typowa amerykańska prostota.Wszystko proste jak drut (oprócz komputera do już servis)

Mam zasadę wymiany rozrządu i wszystkich płynów eksploatacyjnych (nie chcę być zaskoczony gdy jadąc po górach podczas zjazdu hamulce "strajkują" tym bardziej w automacie)zaraz po kupnie samochodu(pomimo zapewnień o wymianach)Jest to dla mnie"zelazna reguła".Lepiej zapłacić 1200 zł za wymianę rozrządu zamiast 5000zł za remont silnika.Polecam tą regułe kazdemu kupującemu używany pojazd!!

Może zbyt głośna praca silnika(jest to tylko domena silników diesla. Kultura pracy silnika benzynowego bez zarzutu-jazda samochodem kolegi z silnikiem benzynowym spora róznica ale ja lubie "czuć jak silnik pracuje"dlatego mnie to zbytnio nie przeszkadza innym może to nieco przeszkadzać.

Jest to samochód nadający sie przede wszystkim na długie trasy(chociaż ja używam go na codzień)Wielofunkcyjny!Krótki dystans siedem osób,długi dystans cztery osoby + "kupa bagażu"(bez bagaznika dachowego!).Konfiguracja foteli lodówka-bez problemu,pies(nawet duży)-bez problemu,małe dzieci-bez problemu.po prostu pojazd wielofunkcyjny.