Opinia Chrysler Pacifica 4.0 Turing 4.0 KM (benzyna) inne 2007r., ocena użytkownika (2446)

Chrysler Pacifica 4.0 Turing 2007r. - opinia użytkownika

nadwozie: inne

silnik: 4.0 KM (benzyna)

data oceny: 2013-09-05

Nie resetowałem śr. spalanie przez ostatnie 20 kkm i miałem 13.5 ( w większości miasto i korki )

ogniska rdzy, skrzynia, wycieki.

pilnować terminów przeglądów, zmieniać olej w skrzyni, sprawdzać ewentualne wycieki z reduktora , skrzyni, mostu, półosi, maglownicy.

Rodzina 4,5 osobowa z małymi dziećmi ( foteliki ) , która uwielbia dalekie podróże. Osoby doceniające amerykański luksus i wygodę.

To rewelacyjny samochód dla dużej rodziny za przystępną cenę. Za te pieniądze nie da się kupić nic innego tej klasy.

Bardzo dobrze się prowadzi, początkowo trochę przeszkadzała mi miękkość wspomagania ale przyzwyczaiłem się. Zawieszenie komfortowe i nawet trwałe, poza drogami asfaltowymi ( lekki teren )zaskakująco dobrze sobie radzi. Na śniegu jest bajka. Mojej uliczki nie odśnieżają, sąsiedzi się zakopywali a ja nigdy, nawet po 30-to centymetrowym świeżym śniegu i pod górę spokojnie jedzie. Hamulce mogłyby być lepsze.

Silnik 4.0 i skrzynia 6 działają fenomenalnie. Cicho, dynamicznie i płynnie. Niestety to nie jest skrzynia sportowa i czas reakcji skrzyni jest dość długi, ale można się nauczyć po prostu nieco wcześniej wciskać gaz. Duży zapas mocy daje zawsze pewność, że się zdąży.

Nie miałem wygodniejszego samochodu, a miałem ich kilkanaście. Oczywiście są wygodniejsze np. Q7, ale za te pieniądze nic wygodniejszego po prostu nie kupicie.

Ogromna ilość miejsca, 6 kapitańskich foteli, chociaż w 3 rzędzie wygodnie mają tylko osoby nie wysokie.

3 strefowa klima - po prostu rewelacja.

Trochę kiepsko z widocznością we wstecznym lusterku, można nie zauważyć zgarbionej staruszki albo dziecka przy cofaniu, bardzo pomaga tutaj kamera cofania, którą warto zamontować jeśli nie ma na wyposażeniu.

Żadnych problemów przez 5 lat. Nawet żarówki się nie przepalały, chyba ze 2 razy tylko jakąś tam zmieniałem.

Raczej niezawodny, nic bardzo drogiego nie wyskoczyło, ale trochę dużo drobiazgów: łączniki, wycieki z reduktora, uszczelnienia wszelkiego rodzaju. Za to ceny części niższe niż europejczyki czy japońce.

zimą rewelacja.

Cyklo