Opinia Citroen C4 Picasso Grand exclusive 2.0 2.0 150KM (olej napędowy) mini-van 2011r., ocena użytkownika (22gg)

Citroen C4 Picasso Grand exclusive 2011r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 2.0 2.0 150KM (olej napędowy)

przebieg: 230 km

data oceny: 2011-07-13

Miasto ok.8.6 ,trasa - autostrada tempomat 130 km/h - 7,3 -6,8.Ale przy 90-100 km/h spokojnie 5,6 - 6l.W porównaniu z Jeppem (miasto 23-25l,trasa 13-15l) to pestka.

Odpowiedź:Trudno powiedzieć

Fotoradary

Jeszcze nie wiem.

Przede wszystkim przestrzeń,silnik i jakość wykonania.Polecam kosztem wersji wyposażenia wybrać 150 km diesla.Auto za rozsądną cenę posiada b.dużo bajerów.Jak na mini vana super się prowadzi.Oglądałem też peugeota 5008 ale nie robi takiego dobrego wrażenia jak c4.Jeżeli planujecie zakup tego typu auta proponuję udać się do VW i oglądnąć bezpłuciowego Sharana,Scenica,5008 ,S-maxa a dopiero na końcu Picasso.Zobaczycie ,że zrobi na was wrażenie szczególnie z jasnym wnętrzem.

Przesiadłem się z Jeepa Grand Cherokee więc je zeli chodzi o prowadzenie i precyzję ukł.kier. to przepaść na plus dla Citroena.Co do stuków w zawieszeniu szczególnie w tylnym to bez problemu można się przyzwyczaić.Uwaga - samochody projektowane są na zachodnie normalne drogi.Jeżeli komuś przeszkadza praca zawieszenia to niech popatrzy po czym my musimy jeździć!

Silnik rewelka.Jestem zwolennikiem benzyny i dużych pojemności,ale ten mnie poprostu powalił kulturą pracy,elastycznością,przyspieszeniem.Pamiętajmy ,że to auto rodzinne a daje naprawdę frajdę z jazdy.

Bardzo wygodne fotele przednie.Cicho w środku praktycznie do 160 km/h.Później i tak się radio samo podgłaśnia więc ok.

Jeżeli ktoś myśli,że niemieckie auta porównywalnej klasy są lepiej wykonane to proszę przejść się do salonu Citroena i zobaczyć na własne oczy.Do amerykańskich nawet nie ma co porównywać.Bardzo obszerne wnętrze,super panoramiczna szyba przednia.Ergonomia super.Do sterowania klimą i przełącznikami przy kierownicy trzeba się przyzwyczaić.

Klima szybko schładza wnętrze,na tylnych siedzeniach oddzielne sterowanie.

Ten samochód to istne akwarium.Niesamowita powierzchnia przeszkleń.

Auto ma 200 km więc niestety nie wypowiadam się.Daję po środku.

Jeszcze nie wiem.Daję po środku.

MSZ