Opinia Citroen AX 1.5 0KM (olej napędowy) hatchback 1996r., ocena użytkownika (wvn)

Citroen AX 1996r. - opinia użytkownika

data oceny: 2011-02-13

bardzo ekonomiczne auto,polecam

stan pzegóbów,ręczny,alternator,

polecam wymiane starego aku na żelową centreplus 70Amper,do 1.5 disel ideal

każdemu oprócz osób mających kłopot z parkowaniem ze wzgldu braku wsp kierow oraz mały zakres skrętu kół

auto b wygodne i ekonomiczne,niestety troche głośne,idealne dla dwojga plus dzieciak,wszelkie dalekie wypady dla tego auta to pestka,samochód był w szwecji i potrugali oraz katowany w bieszczadach,

auto w tej klasie samochodów bardzo wygodne,ze względu na miękkość zawieszenia przy dużych prędkościach należy uważać w zakrętach.auto z takim przebiegiem 32 tyś km wymaga już wymiany przegóbów w ukł kier.Nie posiada wsp. kier. mały zakres skrętu kół.

bardzo żywotny silnik dislowski z aluminiową pompą "bosh",pierwsze biegi spośród czterech i wstecznego są raczej krótkie,w aucie bardzo prętko można wrzucić piątke oczywiście jadąc po płaskim i osiągnąć jakieś 145 km/h,do silnika i skrzyni naprawde ciężko sie przyczepić

resorowanie zajebiste,auto należy do tych miększych,z pełnym obciążeniem spoko niweluje nierówności natomiast szczególna ostrożność w zakrętach,fotele miałem zmienione na kubełki i jestem zadowolony,orginalnych nie znam,w srodku głośna raczej

auto z szyberdachem to przy tych rozmiarach super pomysł,bagażnik ze ściętą dupką więc szłu nie ma,auto dość komfortowe nawet na dłuższe trasy dla dwojga plus bagaże,zachowując komfort dwójka plus dzieciak z tyłu ewentualnie pies

porównywalne do malucha,natomiast wersja z szyberdachem sprawdza sie po piętnast latach ciężkiego użytkowania zajebiście,nic nie przecieka a samochód nie garażowany,

widoczność bardzo bardzo dobra,w lusterkach troche gożej ze wzgl na ich rozmiar

auto w wieku 15 lat,regeneracja alternatora plus kabelki od świateł,to wymagało zrobienia i jest git

kilka rzeczy,mocny silnik,skoda chyba felicja 1.6 benzyna nie dała rady wyciągnąć kiolesia z bagna a mój dizelek dał rade,mała usterkowość