Opinia Citroen AX Spot 1.5 58KM (olej napędowy) hatchback 1996r., ocena użytkownika (jxt)

Citroen AX Spot 1996r. - opinia użytkownika

data oceny: 2009-07-13

Troszkę ciężko mi ocenić spalanie w mieście bo nie miałem okazji sprawdzić. Trasa do zakopanego ponad 600km w jedną stronę, no raczej niezbyt ekonomicznym stylem. Cykl mieszny z przewagą trasy około 70km dziennie.

Na stan tylnej belki, czy skrzypi, jak stoją koła czy przypadkiem nie tak /--\. Bo naprawa może być kosztowna.

Typowe sprawy, poziom oleju, oświetlenie.

Małej rodzinie 2, 2+1 na dorobku. Ekonomiczne autko, w sam raz na dojazdy do pracy, ale i na wypad w góry. Czteroosobowa rodzina tydzień w górach, troszke planowania przy pakowaniu i bez problemu.

Oceniam go bardzo dobrze, zwrotny, ekonomiczny, mało awaryjny.

Oceniam go bardzo dobrze, małe, bardzo zwrotne auto. Pokazywał swoją klasę na parkingach. Hamulce mogły być troszkę lepsze, ale i tak nigdy mnie nie zawiodły.

Dosyć elastyczny, ale przy wyprzedzaniu na trasie nie zawsze obywało sie bez redukcji. Przyspieszenie bardzo dobre, nie miałem problemów z wbiciem się pomiędzy samochody.

Zawieszenie oceniam dobrze czułem się w nim bardziej komfortowo niż w niemieckich, większych samochodach. Fotele przednie- bardzo wygodne nawet na długich trasach, bardzo dobre trzymanie boczne. Z tyłu nie do końca wiem, nie siedziałem, ale pasażerowie nie narzekali. Jazda z kompletem pasażerów kłopotliwa tylko na dużych nierównościach. Wyciszenie słabe.

Mam ponad 180cm wzrostu i bez problemu mogłem wygodnie usiąść za kierownicą, gorzej miał tylko pasażer za mną. Ergonomia bardzo dobra, wszystko pod ręką, trzeba się przyzwyczaić do klaksonu w dźwigni kierunkowskazów. Bagażnik nieduży ale jest to problemem tylko przy wyjeździe na wakacje.

Chłodzenie takie sobie, latem w słońcu nie daje rady. Ogrzewanie znakomite po 5km cieplutko.

Widoczność do przodu i tyłu bardzo dobra, żadnych problemów na ciasnym parkingu zarówno przodem jak i tyłem. Lusterka malutkie ale do zaakceptowania.

Problemy z prądem miałem kilka razy, dwa razy padł alternator, a raz padło zasilanie pompy paliwa. Problemy z masą w oświetleniu (choinka, brak klierunkowskazu z przodu).

Wbrew obiegowym opinom o cenach napraw, jest dość tani w serwisowaniu o ile nie zostawia się wszystkiego na później, na ostatnią chwilę.

Chyba nic.

W zasadzie wszystko, spalanie, jak na tak mały samochód dość duża wygoda jazdy, niska awaryjność.