Opinia Citroen BX 1.6 tgi 89KM (benzyna) hatchback 1991r., ocena użytkownika (6zv)

Citroen BX 1991r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 tgi 89KM (benzyna)

data oceny: 2008-02-13

na wyeksploatowanie, auto po 300 000 będzie wymagało trochę wkładu w zawieszenie,pompa lhm+ ma pracować cicho, koła tylne moją wyraźnie stać w pionie nie pochylać się(patrząc z tyłu samochodu), wciskając hamulec nie może być słychać syczenia. jeśli są jakieś oznaki korozji to znaczy że jest powypadkowe, ogólnie blacha bardzo dobra

na przestrzeganie terminów wymiany płynów i obsługi ponieważ w następstwie są to dużo większe koszty( łożyskowanie wahaczy, dobijanie gruszek azotem, wymiana LHM+ itp}

generalnie były to części używane, z wyjątkiem łożysk pasków itp. ale raczej rzadko coś się psuło

auto na pewno nie może konkurować z nowymi limuzynami ale był to mój pierwszy samochód, no i muszę powiedzieć że w 1995 roku robił wrażenie zaledwie 4letnia cytryna miała ABS i elektrykę. wyposażenie i komfort jazdy przewyższało auta jeżdżące wówczas po naszych drogach

silnik i skrzynia bardzo dobrze zgrana, można było np. jechać 50km\\h na piątym biegu i nie było uciążliwe. 1.6 na jednopunktowym wtr. 89KM dawał świetnie rade

myśle że każdy kto eksploatował autko z chudro-pneumatycznym zawieszeniem zgodzi się ze mną że we wszystkich kategoriach zaznaczyłem 10, zawieszenie nie miało sobie równych, lecz wymagało trochę troski

bardzo praktyczne: dzielona tylna kanapa dużo schowków, wyposażone w zagłówki na tylnych fotelach,w standardzie roletki tylnej szyby w półce bagażnik płytki, słaby materiał na fotelach

nigdy nie było problemu z zaparowaniem itp.

widoczność z za kierownicy super

tak bo zrobiłem nim 150 000 i najpoważniejszą naprawą była wymiana cewki