Opinia Citroen C5 SX 2.0 HDI 136KM (olej napędowy) hatchback 2005r., ocena użytkownika (25yc)

Citroen C5 SX 2005r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 HDI 136KM (olej napędowy)

data oceny: 2019-02-15

Spalanie naprawdę niskie i nie tylko na liczniku ale w rzeczywistości. Spora cześć ludzi twierdzi co tam 1l/100km więcej. Niby tak ale mnożąc to tak jak w moim przypadku zrobione 250 000, to 2500x4,8zł daje 12 000zł oszczędności. Tak, każde 100 000km i1L mniej daje 4800zł na plus.

aby nie był bity, bo później mogą być rozczarowania. Wszystko też zależy co i jak było zrobione. Przebieg w tym modelu nie ma znaczenia i nie ma co się nim przejmować, ważna jest karoseria. Wyposażenie też jest ważne które pozwala się cieszyć i uprzyjemnia jazdę.

nie wiem co tu napisać. Na powietrze w kołach ?

W normalnej jeździe odwdzięczy się żywotnością i ekonomicznością. Więc poleciłby auto tym co chcą mieć ładne, wygodne, ekonomiczne auto. A nie rajdówkę z obtłuczonymi zębami i wstrząsem mózgu.

Jestem zadowolony z zakupu. Kiedyś jeździłem tylko benzynami. to był pierwszy diesel. Mam nadzieję że jeszcze długo nim pojeżdżę bo wszystko działa dobrze, karoseria też a i sylwetka jest nadal ładna.

Trochę mniejszy promień zawracania od podobnych aut ale idzie się przyzwyczaić i potem jest ok.

Tu chyba nie ma się do czego przyczepić. Silnik jest dynamiczny, oszczędny, a co najważniejsze trwały i bezawaryjny.

Zawieszenie jest nieporównywalne z innymi pojazdami. Na leżących policjantach to nawet nie trzeba zwalniać. Siedzenia przednie są wygodne, co do tylnych to też są ale nie tak jak z przodu. Dlatego dałem 9 a nie 10

Samochód obszerny, bagażnik jak na hatchback to bardzo duży. Lakier i karoseria trwała, ocynkowana. Sterowanie tempomatem i radiem pod kierownicą intuicyjne. Wadą są kierownice skórzane które się niszczą, jak i wewn. uchwyty drzwi przód które się jakoś dziwnie rysują.

Klima i ogrzewanie działa bdb i tu nie mam się do czego przyczepić. Nagrzewa się b.szybko.

Widoczność jest znakomita. Niejednokrotnie jadąc innym samochodem odczuwałem dyskomfort.

Odpukać z elektryką nie miałem nigdy problemów. Jedyne co to te żarówki świateł mijania chyba h7 zbyt częste przepalanie ale ten problem dotyczy wszystkich aut wyposażonych w ten typ "nowoczesnych" żarówek. Kiedyś z H4 to człowiek nawet tam nie zaglądał. Na szczęście typ Long Life pozwolił mi o tym zapomnieć.

Części eksploatacyjne są tanie. W zawieszeniu nie ma co się psuć. Jedyne co to co 5-6 lat kpl tulejek wahaczy przód za 120zł. Są tylko 4szt

Na siłę każdy coś znajdzie np. że klocki się zużywają. Trzeba być obiektywnym i porównać z innymi. Naprawdę nie ma do czego się przyczepić.

Komfort jest naprawdę duży. Tylko ignoranci mogą twierdzić inaczej. Oprócz tego wszystko tu zaskakuje w porównaniu z innymi samochodami i nie jest to opinia wychwalania. Dla tych co mają wątpliwości lub nie dowierzają polecam się przejechać tym autem.

Janek