Opinia Citroen C5 X7 2.0 HDI 136KM (turbo diesel) sedan (limuzyna) 2012r., ocena użytkownika (25vw)

Citroen C5 X7 2012r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 HDI 136KM (turbo diesel)

data oceny: 2019-09-01

Na autostradzie 110-130 jest ekonomicznie, powyżej pije wiecej ale dynamika też większa. W miesie spala mi mniej wiecej 9,2, ale niestety na krótkie odległości diesel się nie nadaje.

Standardowo na wszystko co w przypadku innych aut.

Wymiany płynów, filtrów, dobre paliwo, schładzanie turbo

Dla każdego kto ceni wygodne auto ze sporymi możliwościami, świetnie wykończone, dynamiczne i nietuzinkowe

Na pewno wśród aut które biore jako następne pod uwagę jest C5, ale patrzac przyszłościowo (chcę tym autem pojeździć kilka lat) będzie to 2,0 benzyna - nie mam nic do HDi bo to świetne silniki, ale przy 12-15 letnim aucie może nie być różowo. Dodatkowo jeżdzę na odległość 4-6 km, diselka tylko zarżnę, aż żal. Dla mnie C5X7 to auto kompletne, prawie idealne - wielkość, prowadzenie (miałem dwa C5 X7 bez hydro) na bdb poziomie, HDi rewelacja- przy 140 na autostradzie odjeżdżam w miarę dynamicznie. Jedyny defekt gdzie projektanci C5 dali ciała to brak miejsca na kubek/butelkę, żadnego sensownego uchwytu itp. Ogólnie jestem w tym aucie zakochany, mam 185 cm wzrostu i za mną usiądzie wygodnie osoba ok 170-175 cm

Miałem zwykłe zawieszenie (bez hydro), byłem mega zadowolony, bez ryzyka związanego z awariami zawieszenia. Świetnie, stabilnie się prowadzi. Duże auto wiec z parkowaniem mogą być problemy, ale czujniki są ok i pomagają.

HDi rewelacja- przy 140 na autostradzie odjeżdżam w miarę dynamicznie jak już zjedzie przede mną zawalidroga, Bardzo fajny silnik, po programie na 163 km i 403 nM to już w ogóle zbierał się super. Spalanie trochę wzrosło, no ale cóż auto cieżkie i podniesienie mocy zrobiło swoje- ale polecam jak najbardziej bezpieczny program

Wersja bez hydro na pewno nie jest tak komfortowa, ale i tak jest wyjątkowo fajnie, prowadzi się świetnie, komfort bdb

Ergonomia jak dla mnie wzorowa, minus mało schowków, miejsca na telefon, uchwytu na napoje/kubek./butelkę

Jest świetnie

Silnik HDi jest fantastyczny

Bardzo wysoki, nawet bez hydro

Radek