Opinia Citroen C5 1.8 127KM (benzyna+gaz) hatchback 2007r., ocena użytkownika (24ry)

Citroen C5 2007r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 127KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2014-12-26

Wartości spalania podane mało precyzyjne przy LPG nie zwracam właściwie na to uwagi! Na zbiorniku 40l przeważnie robię 360km w mieście warszawie. Nie jestem spokojnym kierowcą i odpalanie jest z automatu na etylinie.

Standardy, czy nie był wypadkowy, czy był regularnie serwisowany.Zawieszenie hydrauliczne jest chyba najbardziej nieawaryjnym elementem tego samochodu a tylko to różni go od innych. Elektronika , nagłośnienie i cały szereg innych podzespołów jest niemiecka.

Nie widzę szczególnie innych zasad niż w autach innych marek.

> 40-stki bez zacięcia sportowego.

Samochód zdecydowanie wart zakupu biorąc pod uwagę wartość zakupu/wyposażenie. Świetne zabezpieczenie antykorozyjne, nietuzinkowy, pakowny, wygodny, bezawaryjny w moim przypadku, koniec produkcji w tym nadwoziu b.bogate wyposażenie jak na polski salon, 9 poduszek powietrznych, bluetooth, sensory parkowania przód tył, tempomat, 2 strefowa aut. klima, czujniki deszczu, zmierzchu,składane elekt lusterka zew. z funkcją automatycznego ustawienia do cofania i cała kupa innych pierdół. których nie będę wymieniał. Jedyną wadą w moim przypadku jest nietrwałe poszycie foteli, pęka gąbka w skrzydełkach trzymania bocznego fotela kierowcy /obcieranie przy wsiadaniu/tapicerka jest integralnie klejona z gąbką trzeba wymienić wymienić całość /element oparcia/ trudno trafić taką samą tapicerkę w używanych a koszt nowej kosmiczny. Niby pierdoła ale wkurza.

Czuły na boczny wiatr przy prędkościach powyżej 100km/h.przy dużych prędkościach > 160km/h. bywa to mało przyjemne.Układ kierowniczy precyzyjny jest czucie nawierzchni w kierownicy, wypośrodkowane wspomaganie.Hamulce bardzo przyzwoite z dobrym ogumieniem, dobrze działający systemem wspomagania nagłego hamowania, ABS ok, ogólnie system wydajny. Przy czujnikach przód tył zero problemów z parkowaniem. Widoczność normalna dla rodzaju nadwozia.

Dobra elastyczność na 4/5. 1/2/3 czapki z głowy nie zrywa ale jest przyzwoicie. Przyjemny pomruk silnika przy przyspieszaniu. Nie jest to zawalidroga ale i nie auto z zacięciem sportowym, samochód dla francuskich zgredów , choć jak mu się przytnie to jedzie w miarę przyzwoicie. Ten silnik przy tej masie uważam że i tak świetnie sobie radzi.Nie należę do spokojnych kierowców niekiedy brakuje z 20KM. Pewnie lepsza jest jednostka 2.o litra ale nie mam porównania. Silnik bezawaryjny świetnie współpracuje z LPG. Drążek zmiany biegów ok, ale nie nadaje się do szybkich zmian.

Zawieszenie bez zarzutu. trzeba się przyzwyczaić jeśli nie ma doświadczeń z francuskimi samochodami. Jest miękkie wychyla się ale tor jazdy utrzymuje precyzyjnie/ musi być dobre ogumienie!/ ten silnik jest za słaby z założenia nie ma wymuszenia utwardzenia zawieszenia, jest w V6 i chyba niektórych >2.0 litra. Fotele jest podłokietnik nie ma regulacji lędźwi i odwrotnie, przy dobrym ustawieniu bez regulacji lędźwi jest ok. ale trzeba poeksperymentować.Fotele tylne ????? chyba ok. miejsca dużo nie jeżdżę jako pasażer. Powyżej 120km/h. silnik jest hałaśliwy we wnętrzu choć rozmawiać można bez krzyczenia ale mogłoby być ciszej.

Przestrzeń ok.Ergonomia ok. Poza panelem sterowania tablicy pod radiem małe guziczki, słabe podświetlenie, nie są najlepiej widoczne dla ludzi z +2,5. podobnie z wyświetlaczem.materiały wykończeniowe przyzwoite choć niekiedy coś bywa trzeszczy ale ogólnie ok. Brak uchwytów na picie!. Dużo schowków. Nadwozie nie porywa ale jest oryginalne w swojej formie i na naszych drogach nie tuzinkowe. Tylna kanapa dzielona, otwór na długie przedmioty, brak możliwości rozłożenia foteli na płasko.

Wentylacja i ogrzewanie sprawne i wydajne/ 2 strefowe/. Choć przy mrozach trzeba poczekać na rozgrzanie płynów.Szkoda że brak szyby przedniej ogrzewanej elektrycznie. Duża powierzchnia do skrobania.

Nie narzekam na widoczność. Jest w normie dla rodzaju nadwozia.

Często przepalają się żarówki z przodu. Niekiedy wyświetla errory . Ale nie zdarza się to zbyt często.

Duże przeglądy serwisowe w ASO cenowo nie odbiegają od innych marek. Naprawy nie autoryzowane ale w oparciu o dobrej jakości albo oryginalne podzespoły są naprawdę do przyjęcia, opinie o wysokich kosztach naprawy tego auta są zupełnie bezpodstawne. Przejechałem 50000 km, żadnej usterki, poza pierdołami takimi jak żarówki, drążek stabilizatora prawy przód a więc elementy typowo eksploatacyjne.

Wiedziałem co kupuję więc zaskoczony negatywnie niczym raczej nie byłem

Zawieszenie, wyposażenie i komfort jazdy to główne zalety tego samochodu. Choć i koszty eksploatacji biorąc pod uwagę koszt zakupu są bardzo zadowalające. W związku z tym że C5 nie jest autem powszechnym u nas i z założenia do jazdy dystyngowanej i wygodnej/rodzinnej/ choć ja sam jeżdżę, nie trudno kupić egzemplarz w naprawdę dobrym stanie technicznym. Nie zajeżdżone. Za bardzo niewielkie pieniądze. Polecam.

juras