Opinia Citroen Evasion Evasion 1.9 TD 90KM (turbo diesel) van 1997r., ocena użytkownika (247p)

Citroen Evasion Evasion 1997r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 1.9 TD 90KM (turbo diesel)

data oceny: 2013-11-23

Mały silnik duża masa 1700kg więc jestem zadowolony z tego wyniku tym bardziej że mam ciężką nogę.

Na skrzynię biegów. Ja kupiłem wiedząc o jej uszkodzeniu ale na to nalęży zwracać szczególną uwagę.

Na silnik jest to jednostka którą trzeb delikatnie traktować ze względu na jej wiek.

Rodzinom z dziećmi, napewno nie młodym facetom którzy chcą szaleć jest to auto dla statecznych ojców.

Wspaniałe, wygodne, pakowne i komfortowe auto za które dałem 6tyś PLN. Polecam każdemu kto ma rodzinę i mało kasy do wydania, nie jakieś tam Galaxy czy Scharnay!! Odsówane drzwi przy zakładamiu fotelika super!! wózka nawet nie składam tylko wstawiam do bagażnika coś cudownego :) !! Jestem kierowcą ciężarówki i dojeżdżam nim 1300km do pracy jest wygodnym i naprawdę miłym autem.

Lubie auta miękkie i to takie jest. Hamulce mocne, wspomaganie dość silne, jedyna rzecz która mnie troche denerwuje to wynoszenie przy szybko pokonywanych zakrętach ale auto jest dośc wysokie więc nie powinno się od niego zawiele w tej kwestii wymagać. Ogólnie bardzo pozytywne.

Jeśli ktoś potrzebuje auta na wyścigi to nie jest do tych celów. Silnik do spokojnej jazdy na autostradzie spokojnie 130-140 km/h więc wystarczy. Na miejscu też nie jest żle pod warónkiem że pamiętasz o tym że jesteś ojcem a nie piratem drogowym.

Jak na starego diesla wyciszenie super! Przy wyższych prędkościach słychać szum opływającego powietrza ale czego wymagać od klocka ;)

Ilość miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu przy 5 osobach super. Ja mam wersję 8 osobową z kanapą więc jeśli zamontuje komplet robi się trochę ciaśniej ale i tak jak na auto o długości 4.45m jest dobrze. Blacha jak na 16 lat super, trochę gorzej niż w audi 100 c4 ale powodów do narzekań nie ma. Ergpnomia a szczególnie umieszczenie lewarka mogłoby być lepsze.

Szybko się nagrzewa, tylko dmuchawa trochę głośno chodzi na najwyższych obrotach.

Szerokie słupki, trzeba uważać przed przejściami można nie zauważyć pieszego. Do tyłu bez problemu w lusterkach wstecznych.

Na razie brak widocznych problemów.

Mam padnięty synchronizator 2 biegu tak kupiłem auto. Narazie nie naprawiam dopuki nie chaczy. Reszta OK.

Trzeba pilnować na skos do przodu.

Resorowanie mięciutkie a zarazem sztywne.

Kuba