Opinia Citroen Xantia Exclusive 2.0 HDI 110KM (turbo diesel) hatchback 2000r., ocena użytkownika (4b8)

Citroen Xantia Exclusive 2000r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 HDI 110KM (turbo diesel)

data oceny: 2008-02-11

Ważna sprawa to obserowować pracę turbiny przy przyspieszaniu. Przejechać się kawałek po nierównym podłożu żeby sprawdzić zawieszenie czy nie skacze.

Żeby zawsze na czas wymieniać filtry powietrza jak i oleju i sam olej. To ważne bo jeżeli zadbacie o swoje autko to wam długo posłuży. (Nie więcej na oleju niź 10 000 Km)

Autko dla osób które często są w trasie i lubią komfort i niezawodniość.

Daje 9 ponieważ auto idealne to nie jest ponieważ ma kilka mankamentów. Ale polecam tym co dużo jeźdzą ponieważ jest mało awaryjnym samochodzikiem. Nie bójcie się tego zawieszenia. Jest ono trwalsze od zwykłych amortyzatorów a naprawa to koszt 150 zł za gruszę a grusz jest od 5 do 8 w zależności od modelu. Nie trzeba wszystkich naraz wymieniać. A poza tym to super komfort - przekonajcie się sami. Gorąco polecam

Samochód dzięki hydro akrywnemu zawieszeniu prowadzi się naprawdę dobrze. Hamulce są jak żyleta (tarcze z przodu i z tyłu). Jedyny teraz jaki mam problem to wymiana jednego z czujników ABS (uszkodzenie przewodu)

Samochód ten jest typem sportowca ale ta jednostka silnikowa którą posiadam naprawdę daje sobie radę w różnych warunkach. Skrzynia biegów chodzi płynnie tak że można zmieniać biegi palcem. Elastyczność silnika jest dobra i nie ma problemu z wyprzedzaniem. Jeżeli chcesz lepszych osiągów w przyspieszeniu to radzę jednostkę 3.0 w benzynie.

W samochodzie jest bardzo cicho nawet przy dużych prędkościach. Komfort przy podróżowaniu nawet z kompletem pasażerów przebiega komfortowo. Samochód mało obciążony czasem skacze ale to jest winna gruszek od zawieszenia które trzeba wymieniać co 100000 km.

Samochód jest ocynkowany więc nie ma co się bać o rdzę. Co do bagażnika to jest on bardzo duży jak na taki samochodzik. Pasażerowie mają dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu. Materiały są naprawdę wysokiej jakości. Wszystkie przełączniki są dobrze pomyślane i mimo deski która nie wygląda nowocześnie to wszystko znajdziemy w łatwy sposób.

Klimatyzacja mrozi jak mało która. Miałem okazję prowadzić również nowe volkswageny to naprawdę moja Xantia biła je na głowę dzięki swojej klimie. Trzeba tylko o nią dbać. Nabijać i kontrolować i wymieniać filtry przeciw pyłkowe

Widoczność do przodu bez zastrzeżeń, tak samo w lusterkach. Jedyne co to ytrzeba się przywyczaić do tylniej szyby. Ale nie mam na co narzekać nie jest tak źle

Dlatego że jeden przewód mi się przetarł to cały samochód nie mógł dalej jechać bo wyciekł płyn LHM. Ale samochodzik dowiózł mnie do mechanika.

Silnik jest świetny. Dbajcie o niego a naprawdę was mile zaskoczy. Mało spala, dobre osiągi i długowieczność.