Opinia Citroen XM exlusive 2.1 TD 0KM (olej napędowy) kombi 1989r., ocena użytkownika (ws)

Citroen XM exlusive 1989r. - opinia użytkownika

silnik: 2.1 TD 0KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-02-07

Należy sprawdzić przedewszystkim silnik, oraz zawieszenie stan gruszek czy nietrzeba ich nabijać(ale koszt jest nieduży i rzadko sie to robi),stan przewodów lhmu, i całokształt czy w środku zadbany czysty itd. Najlepiej zabrać ze sobą kogoś kto jeździ XM-em napewno zwóci uwagę na rzeczy które są bardzo ważne.

Jeżeli chodzi o codzienne użytkowanie to szczególną uwagę należy zwrócić czy samochód już sie podniósł!gdyż można urwać zderzak lub wyrwać sobie gniazdo do podłączenia przyczepy:)) Pozatym nie mam zastrzeżeń.

Polecił bym tem samochód napewno rodziną szukającym dużego i taniego w exploatacji samochodu.

Jeździłem wieloma samochodami ale XM-A zamienił bym tylko na C6 Pozatym krąży brzydka opinia że te samochody są wadliwe itd.. NIE poprostu brakuje mechaników którzy znają się na tych samochodach i je poprostu psują! ja mam takiego mechanika który jest pasjonatem tej marki i nie mam problemów.

Samochód bardzo dobrze trzyma sie drogi zarówno na zakrętach jak i nierównościach(dziurach torach itp.) za sprawą hydro activu i zawieszenia hydro.Wadą jest zacinanie sie układu wspomagania ale kto jeżdzi na oryginalnym LHM-ie Total to nie ma z tym problemów.

W moim samochodzie jest silnik o pojemności 2,1td badzo dobrze współgra z skrzynią biegów jest bardzo oszczedy i dynamiczny niema problemów z wyprzedzaniem czy jazdą na autostradzie z przedkościa powyżej 120kmh

Komfortu jazdy nieda sie porównać z żadnym innym samochodem, fotele w XM-a są bardzo wygodne zarówno przednie jak i tylnie zawieszenie poprostu idealne na polskie rozbite drogi,kto niejeżdził nigdy tym samochodem z hydro niemoże porównywać z jakim kolwiek resorakiem.Jeżeli chodzi o wyciszenie XM-A wedle mnie jest ono bardzo dobrze wyciszone.

Mój XM został wyposażony bardzo dobrze ma pełną elektrykę skórę i klimatyzację, w środku ma bardzo przestronnie nawet we trójke z tyłu nie można narzekać na brak miejsca, bagażnik poprostu olbrzymi.Po rozłożeniu tylnych foteli bagażnik ma prawie 2000litrów,ponadto bardzo wygodne schowki w drzwiach wadą jest mały schowek z przodu ale zato jest w podłokietniku duży. Jeżeli chodzi o materiały wykaczające mojego xm-a są bardzo dobrej jakości skóra i drewno. Przełączniki jak i zegary są bardzo czytelne i zamątowane w bardzo wygodnych do użytku miejscach.

Ogrzewnaie w tym samochodzie działa bardzo dobrze jedynie wine ma wentylator który lubi sie psuć w tym samochodzie.Możliwośc ustawienia dogodnej dla nas temperatury. Wentylacja dla pasażerów to dodatkowy atut tego samochodu.

Widoczność w tym samoczodzie jeżeli chodzi o przód jest dobra wadą są duże supki z przodu, lusterka zapewniają dobrą widoczność, są wystarczające, widoczność z tyłu wedle mnie bardzo dobra.

Co mnie denerwowało to wentylator poprostu sie wyłączał ale to za sprawą iż był przepalony kabel po wymianie poprostu żyleta.Oraz światła przednie przepalający sie przekaźnik, pozatym komputer wyświetla iż brakuje świateł stopu z tyłu a tak naprawde są.

Najbardziej zaskakującym dla mnie w tym samochodzie jest zawieszenie które daje niesamowity KOMFORT jazdy często robie trasy ponad 2000km non stop i naprawde czuje sie wypoczęty.

Emil