Opinia Citroen Xsara 2.0 HDI 90KM (olej napędowy) hatchback 2001r., ocena użytkownika (7nr)

Citroen Xsara 2001r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 HDI 90KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-03-05

Auto ma delikatne tylne zawieszenie (belka skrętna). Opinia warsztatów jest taka, że trzeba je serwisować co 100 tyś. Ja z doświadczenia (4 auta na takim zawieszeniu) twierdzę, że zawieszenie wytrzyma znacznie dłużej (ZX zrobił 320 tyś, AX 190 tyś, 206 176 tyś, Xsara 139 tyś). Belka nie znosi uderzeń bocznych w koło. (Stłuczka z boku w AX i poślizg z uderzeniem w krawężnik 206) i po miesiącu łożysko igiełkowe było do wymiany. W porę zauważone wystarczy łożysko - jak się nie dopilnuje - regeneracja belki.

Czy jest paliwo w zbiorniku :-))

Autko rodzinne. \\r\\nRelatywnie tanie (w porównaniu do aut z tym wyposażeniem i w tym roczniku) przy takich samych warunkach i wyższym komforcie jazdy.

Bardzo fajne autko.

Nie mam uwag do hamulców, na pochwałę zasługuje płynność odpowiedzi układu na siłę nacisku na pedał. Auto prowadzi się bardzo przyjemnie (tylna belka skrętna w mojej ocenie jeszcze poprawia stabilność wchodzenia w zakręty). Mam małe uwagi do mocy wspomagania układu kierowniczego, aczkolwiek jest to regulowane w trzech zakresach nigdy jednak nie chciało mi się jechać w tym temacie do ASO.

Silnik HDI to w moim odczuciu rewelacja. Ocenę odnoszę mając na uwadze to że kupując autko zdecydowałem się na wersję słabszego silnika 90 KM. To bardzo mocny punkt tego samochodu.

W tym zakresie jak dla mnie trochę za głośno w środku w zakresie prędkości 70 - 100. Bardzo przyjemnie pomyka się tym autkiem na autostradzie (130 - 150), przedni, w pełni regulowany fotel kierowcy do tego bardzo dobrze wyprofilowany pozwala na bardzo długą jazdę z minimalnym zmęczeniem.

W tej kategorii nie mam uwag. Niektórym osobom może przeszkadzać sterowanie szybami umieszczone w panelu a nie w drzwiach. Mnie osobiście to nie przeszkadza - jestem do tego przyzwyczajony. (Escort miał tak samo).

Bez uwag. Łatwa obsługa filtra przeciwpyłkowego (możliwość obsługi samemu). Bezawaryjny i cichy wentylator.

Tylne, szerokie słupki trochę ograniczają widoczność w trakcie jazdy tyłem. Lusterka OK.

To co napisałem wcześniej trochę za słabe wspomagania - być może kierowcy sportowi lubią takie. W mieście przydałoby się trochę mocniejsze. W trasie na autostradzie >-130 - bajka.

Jeżdże tylko dieslami. Silnik 2.0 HDI zaskoczył mnie bardzo pozytywnie dynamiką i elastycznością oraz spalaniem. Podane dane dotyczące spalania to są wyniki moich obserwacji.\\r\\nŚrednia 5,9 dotyczy przebiegu ponad 30 tyś km w trybie mieszanym i przy moim stylu jazdy, który może nie jest sportowy ale ......