Opinia Citroen ZX Avantage 1.4 75KM (benzyna+gaz) hatchback 1995r., ocena użytkownika (gkd)

Citroen ZX Avantage 1995r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 75KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2009-06-27

Dla mnie jest dobrze !!!

Tylna belka !!!

Przepalające się żaróweczki na desce rozdzielczej - prawdziwa zmora.

Jak nie masz kasy a chcesz tanio jeździć to się nie zastanawiaj. ZX Cię nie zawiedzie. No i ta społeczność - zapraszam do Klubu Cytrynki pod adresem www.klub.citroen.triger.com.pl

Przyprowadziłem z Niemiec z przebiegiem 95000 - jak się potem okazao było 195000 a nie 95000. To nieważne. Zrobiłę co trzeba było - pasek, oleje, płyny, instalacja gazowa. I..... Stwierdziłe, że nie sprzedam tego auta już nigdy - można się w nim zakochać. I dotego jest dużo tańszy, dużo wygodniejszy - ogólnie dużo lepszy od niemieckiej konkurencji. Golf III przy ZX'ie to "maszyna rolnicza".

ZX to nie sportowa fura więc nie ma co wydziwiać. Jednak jazda tym autem to sama przyjemność. Hamulce nie są jego dobrą stroną i bez ABS\'u całkiem szybko blokują się koła. Zbyt szybkie wejście w zakręt powoduje wynoszenie na zewnątrz. Parkowanie przebiega bardzo sprawnie. Jeżeli ktoś jeździ rozsądnie bez szaleństw to nie odczuje tych niedogodności o których pisałem wyżej. Ogólnie jestcałkiem dobrze.

Elastyczność na całkiem przyzwoitym poziomie. Skrzynia biegów po wielu latach potrafi haczyć - u mnie haczy trójka i sporadycznie wsteczny - nie przeszkadza to w normalnym użytkowaniu auta. Silnik pierwsza klasa - w ieście pali 8-9 litrów gazu, po trasie 7-8 l/100km. Moim zdaniem nie do zdarcia. Przyspieszenia, szczególnie na gazie, nie są oszołamiające ale ja i tak uważam, że w zupełności wystarczające. Ze skrzyżowania można odjechać całkiem całkiem zostawiajać z tyłu lepsze auta. Niezła frajda.

Bez obciążenia jest bardzo dobrze. Gdy zaaduje auto na maksa potrafi zahaczyć tyłem na wybojach (mam już wyjechaną tylką belkę) - można zawsze podkręcić tył wyżej na belce. Z przodu jest wygodnie aczkolwiek przez wzgląd na bardzo nisko zamocowane siedzenia czasami ciężko wygramolić się z auta szczególnie wtedy gdy staniesz przy wysokim krawężniku. Z tyłu też musi być nieźle -żona jeździ tam z córką w foteliku i woli tył ZX\'a od tyłu A4-ki. Wyciszenie nie jest mocną stroną ZX\'a ale z drugiej strony czego się spodziewać po 14 letnim aucie.

Przestrzeń z przodu - bomba. Mam jeszcze A4-kę - tam jest zdecydowanie gorzej. Z tyłu jest wystarczająco obszernie. Ergonomia pozostawia trochę do życzenia ale to kwestia przyzwyczajenia. Bagażnik - super sprawa - no i możliwość powiększenia bagażnika dzięki przesuwanej tylnej kanapie. Welury są oki - u mnie po 14 latach wyglądaje lepiej niż w 10 letnim Audi A4 i lepiej niż w kilkuletnich Peugeotach. Karoseria - mega pozytywne zaskoczenia - 14 lat i ani grama rdzy !!!! Auto jest z obu stron lekko poobijanena miejskich parkingach ale rdzy ani grama !!!

Działa wydajnie.

Jak najbardziej oki. Przejżyście i klarownie :-)

Z elektryka u fracuzów jak jest każdy wie - nie psuje się nic co miałoby unieruchomić auto ale do przpalających się żaróweczek na desce nie mam już sił.

Jaka awaryjność ?? Nie rozumiem pytania :-) Tu nie ma się co popsuć. No chyba, że tylna belka - regeneracja 600-800 zł. That\'s all :-)