Opinia Daewoo Leganza CDX 2.0 133KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1997r., ocena użytkownika (24sm)

Daewoo Leganza CDX 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 133KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2015-01-08

W zasadzie nie jeździłem po mieście - praktycznie tylko trasa, bardzo często z kompletem pasażerów i nadbagażem. Nigdy nie spaliła więcej niż 10 l/100km. Raz pod wiatr, z rowerami na dachu było 12. Bardzo duże zadowolenie, benzyny też nie paliła nigdy wiele - dolewka za 50 zł raz na miesiąc.

Blacharka i stan techniczny.

Osoby młode, nie mające dużej kasy, do nauki jazdy na początku przygody motoryzacyjnej. Osobom umiejącym nieco pogrzebać w samochodzie i niebojącym się ew. napraw.

Polecałbym ten samochód, gdyby nie jego wiek i przebiegi. Wiele jest skrajnie zmęczonych, ich życie technologiczne dobiega już końca. Trudno trafić nie zajeżdżony egzemplarz. Części zamienne tanie, ale jeśli trafi się remont silnika, to zaboli. Trzeba szukać autka z dobrą blachą - przy tej cenie i wieku samochodu naprawy blacharskie i duże remonty są nieuzasadnione ekonomicznie.

zawieszenie miękkie, mało precyzyjne - samochód pływa po jezdni. Bardzo zwrotny, zwłaszcza w zestawieniu z rozmiarami auta. Hamulce przeciętne, za czuły ABS, kontrola trakcji w zasadzie niczego nie ułatwia - oprócz terkotania pompy ABS działania nie widać.

silnik bardzo oszczędny - nigdy nie spalił mi więcej niż 10 litrów gazu (a miałem dwie Leganzy). Niestety trafiłem na wyeksploatowany egzemplarz - silnik się zatarł, po remoncie było już wszystko OK. Częsci tanie, obsługa tania.

Słabo wyciszony jak na swoją klasę - niby kiedyś był to segment premium... Komfort jazdy bardzo dobry, fotele wygodne, miejsca na tylnej kanapie mnóstwo.

Świetne zabezpieczenie - jeśli auto nie miało przygód, to rdzy właściwie nie ma (18 lat!). Dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu. Materiały wykończeniowe średnie, choć większość plastików miękka. Tapicerka tylko welur - skóra potworna, bardzo nietrwała, brzydka.

Klima automatyczna to porażka - u mnie tylko świrowała. Miałem dwie Leganzy i obie miały bardzo kiepskie ogrzewanie. Klima daje radę, dobrze schładza wnętrze samochodu, ale w klimatroniku - porażka.

Widoczność w porządku, do tyłu nieco gorzej. Lusterka wystarczające.

Bez większych problemów, świrujący termometr zewnętrzny i klimatronik.

Bardzo tanie części, dużo używek i zamienników. Ogólnie dość trwały samochód, w tym wieku może popsuć się już wszystko.

Słabe ogrzewanie, hałaśliwość.

Dobra ekonomika, niskie spalanie, komfort jazdy

Aureliusz