Opinia Daewoo Matiz friend 0.8 51KM (benzyna) hatchback 1999r., ocena użytkownika (yat)

Daewoo Matiz friend 1999r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-07-18

wszystko to przy agresywnej jeździe

Jak na tę klasę auta i na cenę - R E W E L A C J A !!!

Brak wspomagania nie był dla mnie zauważalny. Nawet bez niego człowiek nie poci się przy kręceniu kierownicą (no chyba, że ktoś bardzo stresuje się przy parkowaniu). Jeździłem zawsze dosyć szybko, ale wbrew pozorom nie przechylało mnie na zakrętach ponad miarę. Oczywiście nie polecam brania zakrętu, na którym obowiązuje 50km/h, z prędkością 80km/h. ;)

Wiadomo, że jeśli chodzi o przyspieszenie, to nie należy spodziewać się cudów po tak małym silniczku, ale... jeśli była taka możliwość, prawie zawsze ustawiałem się przed światłami na szybszym pasie i to ja denerwowałem się na tych, którzy blokowali drogę, to ja krzyczałem "nie spać! jechać!". Generalnie i wbrew pozorom, oceniam, że ze wszystkich manewrów wyprzedzania, w 80% to ja byłem tym, który wyprzedzał. Owszem, większość tych wyprzedzonych przeze mnie samochodów miała większe możliwości, ale właściciele ich nie wykorzystywali.

Jak na tę klasę auta, nie mam żadnych zastrzeżeń!

W tym samochodzie jest naprawdę więcej miejsca, niż mogłoby się wydawać! (I pisze to człowiek, o którym z pewnością nie można powiedzieć, że jest mały, niski, drobny, etc.) Bagażnik mógłby być nieco większy, ale wtedy całe autko musiałoby być dłuższe. Jeśli potrafi się odpowiednio zapakować bagaże, to zmieści się ich jednak sporo. W przypadku, gdy z tyłu nie ma pasażerów, dość łatwo złożyć kanapę (jedyne utrudnienie, to potrzeba wyjęcia z niej zagłówków) - robi się wtedy "mała ciężarówka". Karoseria - cud! Auto 11 lat - zero rdzy! Nie było nawet kropeczki! (Może dlatego, że rzadko go myłem?) Aha, auto nie było nigdy garażowane, za czasów pierwszego właściciela również.

Zgodnie z sugestią nie wymieniałem tu części eksploatacyjnych (amortyzatory-tył, rozrząd, przepalona żarówka, akumulator, wymiana płynów, etc.)

Spalanie w trasie jest jeszcze ok, ale w cyklu mieszanym i w mieście mogłoby być nieco niższe. Nieliczne drobiazgi.

Miejsca jest więcej, niż się powszechnie sądzi. Ogólna niezawodność i karoseria. Dynamika jazdy (jak na taki silniczek)!