Opinia Daewoo Nexia GL SEDAN 1.5 SOHC 75KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1997r., ocena użytkownika (23nm)

Daewoo Nexia GL SEDAN 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 1.5 SOHC 75KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2012-12-27

Na gazie za 100zł robiłem około 310km gaz był po 2,80zł/litr

Na progi, podłogę, trzeba się walnąć pod auto i podźgać lub ostukać czy nie ma korozji, nie przejmować się mokrą skrzynią biegów ten typ tak ma ja zrobiłem przez 3 lata z taką skrzynią 120tys km i działała, obejżeć koniecznie przewody hamulcowe i paliwowy czy korozja ich nie zjada bo wymiana kompletu to 1000zł z robocizną na miedziane jak w moim przypadku ale zrobiłem i miałem spokój, skrzynia powinna chodzić lekko i precyzyjnie, spojżeć na pedały czy sprzęgło nie jest zbyt wysoko jest ono hydrauliczne i ewentualna wymiana to z robocizną 650zł pobawić się ręcznym czy dobrze oddaje i czy łapie, pobujać samochodem i posłuchać czy nic nie stuka czy łożyska z tyłu są nie za luźne to takie podstawy

W zasadzie to jak coś się ma dziać to auto samo zasygnalizuje z uprzedzeniem że trzba coś zrobić jak będzie gożej odpalać to trzeba cewkę impulsatora wymienić 8zł wymiana łatwa, ewentualnie kable i oczyścić świece razem z paluchem i kopułką roboty na 1h lub je wymienić łatwy dostęp w razie czego dokręcić klemę na akumulatorze :) Pozdrawiam i bardzo polecam ten samochód

Młodym rodzinom, jako pierwsze auto, dla młodego bo można je tuningować i jest podatne na to, osobom oszczędnym

Świetne auto moja Nexia została niestety rozbita VW Passat walnął mi w przedni słupek i tylko na złom bo straciło stateczność i naprawa tego to 8000 zł tak to bym miał ten samochód cały czas bo był nie do zdarcia i dałem mu dożywocie bo za 1500zł nie sprzedałbym zadbanego auta które było wyprowadzone ze rdzy i zabezpieczone na dokładnie 3tygodnie przed wypadkiem jak to się mówi peszek :) AHA największa zaleta tego samochodu to taka że można zostawić je w centrum Warszawy otwarte i pies z kulawą nogą nie ruszy :D

Moja Nexia była bez wspomagania, prowadzenie jako precyzja idealna jechała dokładnie tam gdzie chciałem co do centymetra :), zawieszenie miękkie tzw. bujające się ale komfortowe, samochód wysoko zawieszony i krawężniki mu nie straszne, hamulce miałem 256mm z przodu bez ABS-u na suchym igiełka na mokrym i śliskim trzeba uważać reszta bardzo pozytywnie

Ja miałem SOHC 8V więc rewelki nie było ale BMW 316 16V spod świateł wąchał zawsze spaliny :) moja prędkość max zarejestrowana GPS-em to 186km/h na autobanie w niemczech, silnik bardzo elastyczny biegi latem same wskakiwały a w zimę trzeba było poczekać aż się skrzynia nagrzeje, odpalanie przy minus 30 bezproblemowe

Powiem krótko jest to samochód grzechotka trzeba wozić ze sobą śrubokręt i raz na pół roku podokręcać śrubki albo jak się komuś chce to silikon i będzie cicho

Bagażnik to po prostu w sedanie rewelacyjny wchodzi wszystko a na gabaryty to hak i przyczepa, z przodu miejsca dużo Ja mam 185 wzrostu i miałem wygodnie z tyłu osoba o moim wzroście ma ciasno ale wytrzyma materiały wnętrze całkiem dobre i trwałe kierownica mi się nigdy nie zużyła elektryka zawsze działała wszystkie przyciski i pokrętła na swoim miejscu wygodnie i łatwo

W zimę temp na zewnątrz -30 po 10 minutach w samochodzie jest +22stopnie przy postoju w czasie odśnieżania i oskrobywania szyb, nadmuch mocny i przyjemny

Cienkie słupki świetna widoczność trochę gorzej w lusterkach trzeba się naustawiać

Czasem się jakaś żaróweczka przepali ale łatwo wymienić

Części tanie można samemu robić jak się kupi książkę sam naprawiam :)

Dla mnie długa trasa tym autem to czysta frajda

Rafał