Opinia Daewoo Nexia GLE 1.5 8V 75KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1996r., ocena użytkownika (gpb)

Daewoo Nexia GLE 1996r. - opinia użytkownika

silnik: 1.5 8V 75KM (benzyna)

data oceny: 2009-07-07

Jeśli idzie o spalanie to przy spokojnej jeździe można być miło zaskoczonym, dlatego nigdy nie myślałem nawet o instalacji gazu. Dla silników Daewoo gaz jest dość zabójczy

Najważniejsza jest bezwypadkowość i regularne serwisowanie !!!!

Jeśli o to auto się dba napewno się odwdzięczy :)

Zdecydowanie poleciłbym, osobiście zrobiłem tym samochodem ponad 250 000 km, i jeżdżę nadal. Tanie w utrzymaniu i bardzo mocne (jeździłem nim zarówno po trasach zamiejskich, drogach polnych i budowach)

Przy obowiązującej cenie zakupu za ten samochód naprawdę nie wypada narzekać. Wykończenie wnętrza takie sobie, ale gdyby dodać skórę i drewno pewnie do ceny należałoby dopisać conajmniej jedno zero ;)

Mimo dużego gabarytu parkuje się nią jak małym miejskim samochodzikiem, ze względu na niezbyt duży rozstaw osi.

SIlnik pracuje dość elastycznie, skrzynia biegów chodzi nie najgorzej, ale przy większym przebiegu bieg trzeba wrzucać staranniej

Zawieszenie dobre, w moim modelu remontowałem dopiero po 250 000 km!!! Przy pełnym załadowaniu traci dużo dynamiki jazdy, praktycznie toczy się i nie polecam wyprzedzania przy takim obciążeniu.

Bagażnik w tej klasie (a nawet wyższych) wytrzymuje spokojnie konkurencję 530 litrów to sporo. Trochę mało miejsca na tylnych fotelach zwłaszcza gdy wsiadają czery osoby wzrostu 170 - 185 cm. Niestety przy tym przebiegu rdza pojawia się na nadkolach krawędziach blacharki.

Naprawdę działa to bardzo poprawnie, w mrozy samochód nagrzewa się w 5 - 10 min. W upale gdy wentylacja nie nadąża można otworzyć cztery okna (elektrycznie sterowane z fotela kierowcy)

Nie mam zastrzeżeń, widoczność bez zarzutu w każdą stronę do tego dobra manewrowość.

Na tego typu elementy nigdy nie narzekałem raczej jest ich niewiele, a przy normalnym użytkowaniu nie sprawiają problemu.

Nie jest to auto bezawaryjne, ale za to ceny części zamiennych są raczej niskie. Co więcej polskie zamienniki części są znacznie lepsze od koreańskich oryginałów, zatem możnaby pokusić się o stwierdzenie, że Nexia jest jak wino im starsza i więcej w niej zamienników tym lepsza ;)

Pewne elementy silnika np. pompa wodna i głowica mogłyby być nieco bardziej niezawodne - koszty napraw tych elementów są dość wysokie, bo wiążą się z "nadliczbową" wymianą oleju i filtrów :(

Bardzo mocne i wytrzymałe podwozie oraz niskie spalanie.

Milan STERNIK