Opinia Daewoo Nubira CDX 2.0 CDX 0KM (benzyna+gaz) kombi 2001r., ocena użytkownika (jqw)

Daewoo Nubira CDX 2001r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 CDX 0KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2009-07-12

W mieście jeżdżę w miarę spokojnie w trasie raczej szybko (pow. 120km/h). Poza miastem klima nie wpływa na spalanie. W mieście + 1l/100km. Auto czułe na gwałtowne przyśpieszenia. Przy szybkiej 130kM/h) ale stabilnej jeździe po autostradzie spaliłem 7l/100km.

Bezwypadkowość - bo to jest gwarancją braku korozji. Silnik jak zadbany przechodzi na LPG 500000km bez problemu. Kombi - często jeździły w firmach i ciężko o zadbany egzemlarz. Łatwiej o sedana.

Regularna wymiana oleju, stan tulejek zawieszenia, zakup dobrych przewodów ( np. NGK) i dobrych świec.

To już moja druga Nubira i nie zawiodłem się. Ma swoje bolączki ale przy odrobinie starania naprawdę jest autem niezawodnym o średnim komforcie podróży. Dobrze znosi LPG nawet w tanich instalacjach.Szkoda, że już nie ma młodszych roczników bo kupił bym je ponownie. Pozostaje Chewrolet - ale to na razie wielka niewiadoma.

W oryginale - wanna. Po założeniu kół 15" a amorków gazowych jest nieźle. Nie jest to auto do szybkiej jazdy. Na naszych koleinach komfort jako tako do 120km/h. Układ kierowniczy działa średnio precyzyjnie, wspomaganie trochę za mocne. Zawieszenie nie jest zbyt komfortowe ale tanie w obsłudze. Auto stosunkowo zwrotne nie sprawia kłopotów w mieście.

Silnik 2.0 na LPG procuje dosyć elestycznie i w trasie przy prędkościach 90-120km/h praktycznie cały czas na 5 biegu. Przy wyprzedzaniu przyspiesza płynnie. Precyzja działania skrzyni biegów i zestopniowanie - O.K. Czasem problemy z wrzuceniem 1 na postoju.

Do jazdy z pełnym obciążeniem trzeba wymienić tylne sprężyny na wzmacniane. Inaczej auto nie prowadzi się dobrze szczególnie na nierównościach i w koleinach. Fotele śrenie, bez specjalnych wygód ale i nie dolegliwe. Wyciszenie słabe - do 120 km/h jest o.k. dalej głośno.

W zasadzie przestrzeni nie brakuje i z tyłu i z przodu. Ergonomia obsługi na dobrym poziomie. Bagażnik w kombi mógłby być pakowniejszy (dach obniża się do tyłu auta). Po rozłożeniu tylnych foteli naprawdę ciężarówka. Brak jakiejkolwiek korozji nawet w miejscach odprysków. Zabezpieczenie antykorozyjne - super.

Kombi to duże auto i ogrzewanie mogło by być wydajniejsze. Klimatyzacja manualna w zasadzie O.K. Brakuje nawiewów na tył - gdy u mnie robi się zimno tył jest cały czas gorący. Zimą często paruja tylne szyby boczne. Plus za podgrzewane lusterka.

Dla mnie widoczność w każdym kierunku jest O.K.

Mało tu elektroniki ale układ elektryczny w zasadzie się nie psuje. UWAGA: Nie myc silnika!!

Nigdy nie stałem bez możliwości kontynuowania jazdy. Każdy warsztat naprawi. Niskie koszt oryginalnych części sporo tanich zamienników, duża dostepność używanych elementów - naprawdę, koszty serwisu są niewielkie jak na takie auto. W zasadzie nic poważnego się nie zepsuło. Zawieszenie delikatne ale tanie w naprawie.

Zawieszenie słabo sprawdza się w ciężkim Kombi. Potrzeba wymiany kół na 15" i amorków na KYB GAZ oraz sprężyny tylne na wzmocnione.

Gdy kupiłem poprzednią Nubirę 1 trochę się obawiałem o niezawodność. Okazało sie że niesłusznie. Jeździłem w Polsce i za granicę i nigdy mnie nie zawiodła. Podobnie NU2. Bardzo ważne - auto nie koroduje. Oznaki korozji mogą świadczyć o stłuczkach i naprawach blacharskich.