Opinia Daewoo Nubira CDX 2.0 DOHC 16v 133KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1999r., ocena użytkownika (zgw)

Daewoo Nubira CDX 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 DOHC 16v 133KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-10-09

Co najdziwniejsze - spalanie wersji 2,0 jest podobne do 1,6

zawieszenie - za słabe silnik 2,0 - idealna moc do masy klimatyzacja - niezbędna

Sprawdzenia płynów eksploatacyjnych, uzupełnianie braków i terminowa wymiana.

Auto polecam osobą które cenią wygodę za stosunkowo małe pieniądze. Za samochód o porównywalnych warunkach jazdy, tylko z logiem VW, Opla, itp. trzeba zapłacić ok. 50-70% więcej.\\r\\nA Nubira to kopia Vectry - prawie wszystkie części pasują.

Ten kto nie jeździł Daewoo - twierdzi że to nie jest samochód. Ja mam już 3 Daewoo i nie mam powodu do narzekań.

Prowadzenie dobre, jednak podczas pokonywania ostrych łuków z dość dużą prędkością czuć lekkie odjeżdżanie tyłu. Hamulce jeżeli się o nie dba i posiada wersję z ABS bardzo dobre, ciekawym rozwiązaniem z tyłu jest tzw. tarczo-bęben.

Silnik elastyczny, nie ma potrzeby częstego wachlowania skrzynią biegów. Nubira jak na swoją masę bardzo dobrze przyspiesza.

Zawieszenie jest największą bolączką Nubiry, ja w mojej min. 2 razy do roku wymieniam tuleje na wahaczach. Przy jeździe z pełnym obciążeniem, na naszych drogach co jakiś czas słychać dobijanie amortyzatorów (a są nowe).

Bardzo obszerny samochód, jazda w 5 osób nie stanowi problemu, jednocześnie wszystko mieści się w bagażniku. Materiały wykończeniowe średniej jakości, ale jak na 9 letnie auto, nie widać żadnych przetarć, wytarć itp. Karoseria - widoczne jedynie małe punktowe ogniska korozji w okolicach przedniej szyby (była wymieniana).

Nie polecam wersji bez klimatyzacji, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. nie sposób przy normalnym nawiewie zapobiegać parowaniu szyb. Po włączeniu klimy szyby są przejrzyste po ok. 30-40 sek. Samochód zimą bardzo szybko się nagrzewa, a jednocześnie w lecie klimatyzacja jest bardzo wydajna.

Widoczność bardzo dobra w każdym kierunku, lusterka odpowiedniej wielkości. Jedynie podczas parkowania sedana tyłem - dla nie wprawionych sprawia to lekki kłopot.

Po kupnie nie wiedziałem że samochód może mieć aż tak dziwne objawy. Gdy było wilgotno, czasami światła nie chciały zapalać, paliło się tylko jedno itp. Jednak jest na to sposób, trzeba dobrze zaizolować wszystkie kable pod maską (szczególnie te dochodzące do świateł) - polecam tzw. gumę w spray-u. Po całym 2-ch godzinach pracy od trzech lat nie mam z elektryką problemu.

Nigdy mnie nie zawiodło, ale terminowo robię wszystkie wymiany (olej, filtry itp.). Części szeroko dostępne, koszty robocizny niewielkie.

Bardzo słabe zawieszenie jak na nasze realia.

Miałem już kilka samochodów, dbałem o nie tak samo - ale to jest pierwszy na który mogę liczyć w każdej sytuacji.

P_An