Opinia Daihatsu Cuore 1.0 58KM (benzyna) hatchback 2005r., ocena użytkownika (25mt)

Daihatsu Cuore 2005r. - opinia użytkownika

wyposażenie: ABS,Kontrola trakcji

data oceny: 2017-11-21

Pod tym względem - rewelacja! Z klimą w mieście latem spalanie ok.5,5/100. Oczywiście PB. Natomiast moje zdziwienie przyszło zimą, kiedy na krótkich trasach (20km) praca-dom-praca potrafił spalić 7,5l!Ale im cieplej się robiło tym apetyt na paliwo malał.

Kondycja silnika, tradycyjne dla japończyków rdzewienie nadkoli tylnych i belki przedniej.

Należy systematycznie sprawdzać poziom oleju. Ponieważ układ mieści zaledwie ok.2,5l oleju - a silnik siłą rzeczy może go trochę spalać to lepiej uważać niż zarżnąć silnik. Silniki Dai - przy prawidłowym i normalnym użytkowaniu wytrzymują przebiegi rzędu 200 tyś.km.

idealny na pierwsze auto; - dla młodej osoby - dla osób wykorzystujących swój samochód do celów służbowych(dobry przelicznik kilometrówki!) - dla ceniących niebanalny wygląd i osiągi

Daję "10" bo autko naprawdę godne polecenia. Nieznane w Polsce.Największym plusem (oprócz spalania i niskich opłat OC/AC) - są jego wymiary,które pozwalają niemal wszędzie zaparkować. Na pewno nie jest to zwykłe toczydełko jak np. Tico. Wstydu na drodze i autostradach nie przynosi.

Po założeniu szerszych opon 165 - zdecydowanie poprawił się komfort jazdy. Wcześniej - przy niższym spalaniu - było odczucie jazdy gokartem.

Zryw, odjazd spod świateł bez konkurencji! Nieraz się śmiałem jak "super bryki" zostawały na światłach w tyle....Wyprzedzanie na autostradzie tylko na 4-ce bo na 5-tym biegu brakowało mocy.Ale autko wstydu nie robi.Jest lekkie a co za tym idzie startuje jak rakieta.

Jeździłem głównie sam w drodze do pracy.Ale jak trzeba było 4 osoby spokojnie weszły bez konieczności otwierania drzwi czy szyb:) Oczywiście miało to wpływ na dynamikę ale Dai dawał radę!

Mały z zewnątrz - duży w środku! Każdy kto raz wsiadł do autka był szczerze zdziwiony ilością miejsca dla kierowcy, pasażera oraz na tylnej kanapie.Stosunkowo wysoki dach pozwala siadać osobom powyżej 175cm. Po złożeniu tylnych siedzeń to i nawet lodówka albo pralka wejdą!

Bardzo szybko się nagrzewa. Klima zdecydowanie podnosi komfort jazdy latem a jesienią pomaga w odparowaniu dużych szyb.

Ze względu na stosunkowo duże szyby - widoczność jest bez zarzutu.Pomagają również sporej wielkości lusterka boczne.

Z tym nie było najmniejszych problemów. Nie miałem elektrycznych szyb ani centralnego zamka.Nie miało co się psuć.

Autko jak mawiają mechanicy z gatunku "niepsujliwych".Potwierdzam.Koszty części (zamienników) przyzwoite jak na oryginalnego japończyka.

W zasadzie tylko jedna rzecz.Totalna nieznajomość tej marki na polskim rynku. A przecież w 2004r - Daihatsu przejęła w całości Toyota i dużo mają wspólnych części. Najdłużej sprzedawane auto w mojej historii motoryzacyjnej....Ponad pół roku! Oferowano mi tak śmieszne kwoty,że traktowałem te propozycję jak żart aż w końcu ktoś docenił to auto,jego kondycję i zalety.

Roberto