Opinia Daihatsu Cuore III 0.8 30KM (benzyna) hatchback 1993r., ocena użytkownika (2379)

Daihatsu Cuore III 1993r. - opinia użytkownika

data oceny: 2012-03-13

Samochód palił bardzo dużo- doszło nawet do 9l/100km, ale po regulacjach zapłonu i gaźnika pali już około 6-7l. (przy okazji napiszę, że słabo jest z regulacją gaźnika- można regulować tylko obroty, nie da się regulować mieszanki).

Należy sprawdzać spalanie bo potrafi nagle urosnąć.

Samochód polecił bym początkującym kierowcom, najlepszy na kategorię b1.

Samochód sprawuje się na razie dobrze, wiadomo nie ma samochodu który by się nie psuł i był by idealny, ale ten jako pierwszy mój samochód mi odpowiada.

Samochód prowadzi się średnio ponieważ jest bardzo lekki i lata po drodze jak piłka do ping ponga, łatwo wypaść z zakrętu (mi się to zdarzyło). Hamulce w miarę dobre, ciężko jest podciągnąć ręczny. Parkuje się nim bardzo dobrze bo jest mały i można się nim wszędzie zmieścić (to jeden z jego największych plusów).

Silnik nie jest zbyt elastyczny. Biegi czasem nie chcą wskoczyć (szczególnie R). Przyspieszenie jak na tak mały silnik dobre.

Samochód jak wiadomo jest bardzo malutki więc i komfort jazdy jest mały. Z kompletem psażerów raczej ciężko jest jechać. Z tyłu bardzo mało miejsca na nogi. Wyciszenie bardzo słabe.

Miejsce z przodu jest wystarczające (jak dla mnie). Przestrzeń z tyłu bardzo mała, bardzo mało miejsca na nogi. Materiały wykończenia nie najlepsza. Samochód rdzewieje na tylnych nadkolach.

Samochód szybko się nagrzewa.

Widoczność z przodu i z tyłu dobra, W lusterkach też jest dobra widoczność, ale lipnie się je ustawia (należy otworzyć szybę i ustawiać je ręką za szybą).

Elektryka nie najlepsza, musiałem czyścić styki w kostce do kierunkowskazu bo nie przepuszczały prądu, to samo w kostce od pompki płynu do spryskiwacz, po za tym bez problemu.

Kiepsko jest z częściami do tego samochodu, jest ich mało i są bardzo drogie.

W samochodzie nie zaskoczyło mnie nic negatywni, może dość wysoka cena.

W samochodzie nie zaskoczyło mnie nic specjalnego. Jest w nim wszystko takie samo jak w TICO- te same części, takie same rozwiązania, ten sam silnik, ten sam gaźnik, wszystko jest identyczne.