Opinia Dodge Stratus ES 2.0 16V 132KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1997r., ocena użytkownika (am2)

Dodge Stratus ES 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 16V 132KM (benzyna)

data oceny: 2008-07-17

Panuje przekonanie, że jak \\"amerykanin\\" to pali dużo. Otóż wcale nie. Zrobiłem porównanie z kolegą który ma młodszą Hondę Accord z tym samym silnikiem - wypadł blado na spalaniu jak porównaliśmy. Auto pali w normie przy normalnej jeździe. Jeśli ktoś będzie chciał nim szaleć w mieście to niech się liczy z dużo większym spalaniem. Przy agresywnej jeździe to auto potrafi spalić na prawdę dużo paliwa. Ale po co komu agresywna i sportowa jazda limuzyną ? ;)

Silnik - jaki olej był wlany, jak często zmieniany. Te silniki lubią dobry olej - najlepiej Quaker - i z dobrym olejem na prawdę są nie do zajechania.

Na polskie drogi :)

Osobą lubiącym wygodnie jeździć, w aucie z dobrym wyposażeniem i o nie tuzinkowym wyglądzie.

Przez to, że auto posiada duże gabaryty - bo to jakieś 4.85m - trudno zaparkować nim w mieście gdzie w ogóle mało miejsca jest. Nie warto się wciskać w małe miejsca bo potem niestety trzeba dużo nakręcić się kierownicą żeby wyjechać w ogóle.

Moja wersja posiada silnik 2.0. Przy gabarytach auta ten silnik jest minimalnie za mały - takie odnoszę wrażenie ja. Trzeba go pokręcić na pierwszym biegu lecz potem płynność silnika jest wręcz wspaniała. Przyspieszenie jest rewelacyjne.

Komfort jazdy jest fantastyczny! Duże szyby i lusterka pozwalają na swobodne patrzenie w każdym kierunku. Jest to bardzo przestronne i bardzo wygodne auto. Kilka krotnie pokonywałem nim odległości nawet po 1600km za jednym razem. Nawet noga mi nie ścierpła. Nawet z kompletem pasażerów i pełnym bagażnikiem auto świetnie trzyma się drogi i nie czuć obciążenia podczas przyspieszania.

Auto ma ponad 11 lat i nie ma śladu jakiegokolwiek ogniska rdzy czy innych uszczerbków. Ilość miejsca z przodu jak i z tyłu jest rewelacyjna. Jestem osobą wysoką - 185cm i nawet przy maksymalnym odsunięciu fotela kierowcy pasażer z tyłu ma mnóstwo miejsca. Z przodu mogę wyciągnąć spokojnie nogi do prosta.

Nigdy nic nie nawaliło. W zimie bardzo ładnie sobie radzi z odmrażaniem tak dużych szyb.

Widoczność w tym aucie to coś wspaniałego. Wyjeżdżając np. z zaparkowanego na poboczu auta spokojnie widać wszystko w lusterku wewnętrznym!

Przez ten cały czas użytkowania auta nic nie musiałem przy nim robić. Nawet żarówki nie wymieniałem - wszystko działa bez zarzutu.

Ceny części raczej na poziomie cen innych marek. Z dostępnością części problemu nie ma żadnego.

Lepsze przyspieszenie przydałoby się na pierwszym biegu. Reszta - super!