Opinia Fiat Albea 1.6 103KM (benzyna) sedan (limuzyna) 2003r., ocena użytkownika (w5z)

Fiat Albea 2003r. - opinia użytkownika

data oceny: 2011-02-08

brak gazu, jezdze tylko na benzynie. a spalanie to zalezy od sposobu jazdy i od nogi. SILNIK BARDZO ALE TO BARDZO DELIKATNY NA RODZAJ PALIWA, kilka razy wlejesz zle paliwo i wtryski do wymiany. ja juz dwa razy wymienialem ale za drugim razem mi zwrocii za remont bo bralem paragony tylko z jednego cpn i sad stwierdzil ze moja racja. ale radze naprawde uwazac na paliwo w tym modelu z takim silnikiem.

auto dla spokojnego kierowcy z zona i malym dzieckiem ewentualnie dwojdiem dzieci

jak na fiata to ok. jeszcze raz go kupie tylko w nowszym modelu ale to za jakis czas bo mojego nie sprzedam bo jest dobry.

niw wiem jak inne auta tego modelu ale mija jest sztywna i bardzo dobrze sie trzyma drogi. zwrotna na parkingach a co najciekawsze to jeden obrot kierownica i kola sa juz do oporu wiec nawet na parkingu nie trzeba duzo krecic. ogulnie prowadzenie i hamulce oceniam bardzo dobrze jak na fiata.

moja z silnikiem 1.6 radzi sobie dobrze i w trasie i z miejsca. nie nazekam bo juz nie zaz wzielem jakies dresow w starym bmw ale przy takiej ostrej jezdzie to wir w zbiorniku sie robi. ale spokojna jazda np 50 - 60 na 5 biegi w spalanie jest naprawde niskie a silnik bez klopoty przyspiesza nawet od 50 na 5 biegu, jest silna i nie trzeba co chwile znienaic biegow.

bez obciazenia jest ok i sztywny ale jak juz wieksze zakupy w sklepie to moment i sie ugina, nie jest to auto do ciezaru. z tyly nie jezdzilem ale gdy go sprzatam to z tylu jest malo mniejsca ale juz nie jednokrotnie jezdzilasmy nim w daleke trasy po cztery osoby i bylo znosnie bez wiekszego zmeczenia po podrorzy.

z przodu duzo miejsca, ja mam 190 i luzik, z tylu nie wiem, wszystkie przelaczniki pod reka i ladnie oswietlone w nocy, bez klopoty mozna znalesc to co potrzeba, zadne kontrolki nie raza po oczach. BAGAZNIK rewelacja jak dla mnie 520 litrow, fakt ze jak jest cos ciezkiego to trzeba wysoko podniesc ale mimo to bardzo pojemny a zawsze mozna zlozyc tylnie siedzenia. do tyningu sie nie nadaje bo nie ma odpowiednich czesci no chyba zeby robuc duze przerobki. karoseria prawie jak w audi, prawie bo czesciowo jest w oryginalnym ocynku wiec klopotu z rdza nie ma oprucz przednich blotnikow.

zima cieplutki ale chlodnice trzeba zaslaniac bo inaczej nie zlapie temperatury. latem chlodna bo klima.

wiec tak - do przodu widac ogulnie dobrze ale przed czerwonym to radze sie zatrzymac jakies dwa metry od lini bo jest krutka szyba, podjedziesz na linie to nie widac swiatel chyba ze sa boczne. do tylu jest kiepsko - tylko na wyczucie w lusterkach, wysoki bagarznik. lusterka sa odpowiednie i dosc spore jak na osobowke wiec ladnie i daleko widac nawet przy cofaniu.

nie mialem jeszcze zadnej awari z elektronika, wszystko dziala bez zarzutu jak w nowym. ale slyszalem ze podobno maja slabe alternatory lecz chyba nie w moim ;)

czesci tanie i duzo zamiennikow, ogulnie auto sprawuje sie super.

łukasz