Opinia Fiat Albea Fresh 1.4 77KM (benzyna) sedan (limuzyna) 2006r., ocena użytkownika (23c4)

Fiat Albea Fresh 2006r. - opinia użytkownika

data oceny: 2012-05-24

Nie mam zastrzeżeń do spalania.

Rozsądnym i nie szpanerom.

To był udany zakup. Wprawdzie mój samochód ma niewielki przebieg, ale trochę nim tyram - dużo jeżdżę z przyczepką wyładowaną ciężkim drzewem (500 kg) które zwożę naprawdę po trudnym terenie. Nie wiem czy jakaś inna osobówka by sobie poradziła. Bagażnik pomieści ogrom rzeczy - nie muszę się ograniczać i jakoś specjalnie układać.

Dobrze się prowadzi. Przy silnym wietrze bocznym i szybkiej jeździe wrażliwy na podmuchy - radzę zwolnić. Wysokie zawieszenie powoduje że można nim wjechać wszędzie: do lasu, nad wodę, przejechać po łące itp.

Bardzo fajny silniczek - wystarczająco dynamiczny i ekonomiczny. Mój w trasie przy pełnym obciążeniu potrafi zejść do 5,5 l/100 km . Gorzej zimą w mieście na krótkich dystansach. Nie bierze ani grama oleju.

Do foteli przednich trzeba się przyzwyczaić. Dla mnie są niezbyt dobrze wyprofilowane. Jak pojeżdżę ze 2 dni jest już OK, ale na co dzień jeżdżę Peugeotem - tam jest wygodniej. W środku jest cicho. Resorowanie jest OK.

W środku jest dużo miejsca. Po 6 latach na karoserii jest zero rdzy. Bagażnik to poezja. Nikt by nie uwierzył co może pomieścić.

Wentylacja pozostawia trochę do życzenia - zimą słabo odparowuje. Szkoda że nie mam klimy.

Widoczność do przodu na początku trochę ograniczają grube boczne słupki. Po pewnym czasie już można się przyzwyczaić. Do tyłu jest OK, mimo dużego kufra. Dużo jeżdżę z przyczepką i nie ma najmniejszego problemu.

Z elektroniką i elektryką nie było najmniejszego problemu. Dotąd przepaliła się jedna przednia żarówka.

Żadnych napraw i awarii.

Największym dla mnie mankamentem jest wentylacja - zimą przy dużej wilgotności powietrza i jeździe na krótkich odcinkach trudno odparować wilgoć z szyb.

Po 6 latach nadwozie jest jak nowe, mimo że mało o niego dbam (rzadko myję i nacieram mleczkiem najwyżej raz w roku). Lakier metalik jest bardzo dobry.

robcio