Opinia Fiat Bravo 1.6 multijet 120KM (olej napędowy) hatchback 2009r., ocena użytkownika (n14)

Fiat Bravo 2009r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 multijet 120KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-01-26

I tu znowu rewelacja,ale dlatego brałem ten a nie inny silnik,średnie spalanie nigdy mi nie przekroczyło pow.6 l.a mało które auto mnie wyprzedziło.Natomiast jeśli się jedzie spokojnie(w granicach 110)to i 4,5 potrafi spalić.

Myślę że najważniejszą żeczą w aucie jest silnik,mój jes godny polecenia,ale jeśli ktoś mało jeżdzi to raczej nie kupi disla.

Przy częstym pokonywaniu małych odcinków zwrócić uwagę na chwilowe zużycie paliwa jeśli jest większe niż normalnie to w tym czasie następuję wypalanie filtra postarać się nie gasić auta gdyż jeśli parę razy z rzędu nie nastąpi wypalenie to prawdopodobnie nastąpi zapalenie lampki ostrzegawczej. Ale jak wcześniej napisałem w moim przypadku mieszkam na wsi i dojężdzam do miasta(10 km) oraz do pracy to proces wypalania następuję bardzo żadko i dlatego nawet nie zwracam na to uwagi.Pozdrawiam

Młodym dynamicznym osobom oraz rodzinom z dwójką dzieci,a nawet jak trzeba raz na jakiś czas zapakować 5-osób plus pełny bagaż to też się spokojnie dojedzie,ale dlatych co przeważnie jeżdzą sami lub z żoną to rewelacja.

Jestem bardzo miło zaskoczony z użytkowania swojego bravo,jakość wykonania i komfort jazdy na najwyższym poziomie no i ten rewelacyjny silnik.natomiast co do przestrzeni z tyłu dla mojej 4-osobowej rodziny wystarcza.

Auto bardzo dobrze się prowadzi,fantastyczny układ kierowniczy oraz chamulce.

Najmocniejszy punkt tego auta,rewelacyjny silnik wspaniała dynamika i elastyczność oraz przyspieszenie,jak nie disel,do tego dobrze pracująca skrzynia biegów

Auto dobrze tłumi nierówności,komfort jazdy bardzo dobry,może z tyłu ciut za mało miejsca.

Tak jak pisałem z przodu rewelacyjnie,z tyłu może ciut za mało przestrzeni na nogi,ja mam pow.180cm i za mną siada syn też pow.180 cm.i miejsca mu wystarcza.Atak pozatym to auto dla ludzi dynamicznych i jeżdzi się z przodu.

W lecie rewelacja bardzo wydajna klima,w zimie tylko przy ekstremalnych mrozach(-20)potrzeba paru kilometrów do nagrzania kabiny,ale taka zima zdaża się raz na parę lat.

Czasami z przodu może przeszkadzać przedni słupek jeśli wjeżdzamy w lewy zakręt,ale to nie problem.Natomiast cofanie na lusterka(które są rewelacyjne) jest dziecinnie proste tylko trzeba się nauczyć.

Ponad 10 tys. km.przejechanych i nic się nie dzieje to chyba dobrze.

Tu powinno być też bardzo dobrze,serwis w miarę tani,a wymiana oleju co 35000 lub dwa lata.A co do filtra PDF to nawet nie wiem kiedy następuje czyszczenie,a stan oleju mam taki sam od nowości,dlatego polecam ten silnik.

Wykończenie wnętrza oraz silnik ale po silniku spodziewałem się samych pozytywów,gdyż największą wagę przy zakupie kładłe właśnie na silnik,na plus zaskoczyła mnie też skrzynia biegów bo wbrew opiniom innych moja pracuje bardzo dobrze.