Opinia Fiat Cinquecento young 0.7 35KM (benzyna) hatchback 1996r., ocena użytkownika (ggq)

Fiat Cinquecento young 1996r. - opinia użytkownika

data oceny: 2009-06-14

Niestety to autko pali bardzo dużo jak na pojemność.Mały silnik jednak musi sporo spalić żeby napędzić auto.Szczególnie wzrost spalania widać przy częstym ruszaniu ze świateł.

Stan gaźnika, uszczelnienia silnika i skrzyni.

Próbować jeździć jak najpłynniej, bez zatrzymywanie i ruszania z pod świateł. Wzrasta ekonomiczność.

Dla osób które cenią sobie łatwość poruszania się w miejskim gąszczu, gdzie jest niewiele miejsca do parkowania itp. Osobom nie potrzebującym wielkich wrażeń z jazdy:)

Ma ten samochód już 5 lat. Problemy i usterki zaczęły się w zasadzie rok temu czyli w wieku 11-12 lat. Poza tym samochód bardzo dobry do poruszania się po mieście, parkowanie itd. w mieście wjedzie prawie wszędzie.Blacharka bardzo dobra i odporna na korozję.Niska kultura pracy silnika ale to kwestia technologii. Wadą jest także to ze niewielu mechaników chce się do niego zabierać, no chyba że trzeba by było wymienić klocki hamulcowe albo olej:) Niestety pije bardzo dużo, zimą nawet potrafił mi palić 13 litrów, ale ja głównie jadę do pracy kilka kilometrów. Ja jestem zadowolony z tego samochodu, choć wiem że nie ma co go porównywać do innych większych samochodów, bo jeździłem paroma i wiem.

Autko trochę nadsterowne, ale zależało to także w dużej mierze od opon.Bardzo przyjemnie kręci się kierownicą na parkingu. Hamowanie na suchej nawierzchni całkiem dobre. Już na mokrym mocniejsze wciśnięcie hamulca powodowało blokowanie kół.Nie hamuje wszystkimi kołami równo, ale to wyczuwa się dopiero jak jest ślisko lub mokro a prędkość nie jest mała.

Co do silnika to niestety...nie jest zbyt kulturalny. Trzęsie się, klekocze, niestety ten typ tak ma. Bardzo krótkie biegi, pozwalają w miarę przyspieszać do 60, później jest gorzej.Niestety nie nadaje się na długie trasy z powodu braku mocy do wyprzedzanie itp. Ale przy stałej prędkości ok 100 k/h bardzo oszczędny- ok 4,5l.Dla wszystkich chyba użytkowników znane są zapewne problemy z gaźnikiem:)

Tym samochodzikiem czuć każda dziurkę w nawierzchni:) Niestety z większymi samochodzikami nie ma co się porównywać:) O dziwo nie jest tak mało w nim miejsca jak by się wydawać mogło. Oczywiście dla 4 osób jest już ciasno, ale 2 osoby z przodu swobodnie się mieszczą.

Jak się złoży siedzenia to można zmieścić nie lada sprzęt AGD:) Ja włożyłem do niego pralkę ładowana od przodu, i się zmieściła swobodnie.Sam bagażnik jest jednak maleńki.Jak jest w nim jakiś osprzęt do obsługi samochodu niestety większe zakupy się nie zmieszczą.

Wszystko (prawie) po 13 latach pracuje. Miałem tylko problem z żarówkami w lampach przednich (przepalały się średnio co 3 miesiące), ale po ich wymianie problem znikł.Nie dzieła mi spryskiwacz tylnej szyby i jej ogrzewanie. A i klakson;)

Koszty napraw tego samochodu są śmieszne. Niestety wiek robi swoje i już od kilku miesięcy zaczynają się z nim coraz większe problemy. Głównie problemy są z uszczelnieniami w silniku i skrzyni.Poza tym pojawiają się maleńkie ogniska korozji. Od spodu wygląda niezbyt miło. Silnik pali bez zarzutu, nie maiłem nigdy problemu z zapaleniem go nawet przy -35 parę lat temu.Po raz kolejny słyszę stukający silentblock z prawej strony z tyłu.

Mobilnosć