Opinia Fiat Marea elx 1.9 TD 100 100KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 1998r., ocena użytkownika (75s)

Fiat Marea elx 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 TD 100 100KM (olej napędowy)

wyposażenie: Klimatyzacja

data oceny: 2008-02-21

najwazniejsze to chyba na stan zawieszenia, no i jak to w dieslu, na kompresje, warto byłoby sie wczołgac (czyt pojechać na kanał) pod niego i zobaczyć czy nie gnije od spodu.

rególarna wymiana oleju!!! jak w każdym dieslu, one nie lubia pracować na przechodzonych olejach.

Jeśli kogoś nie stac na limuzyne, a nie chce jedzić łyżworolką (czyt. fiesta, panda, seicento itp.) to marysia jest całkiem niezłym wyborem

Auto do codziennej jazdy, są tacy co na nie narzekają, i są tacy co je lubią, ja ani na niego nie narzekam ani jakoś przesadnie go nie chwale, póki co samochód wystarcza moim potrzeba i spełnia moje oczekiwania. Dla mnie samochód jest do jazdy nie do przesadnego dbania i czyszczenia go 4 razy w tygodniu. dzisiaj mam fiata za 2-3 lata moge mieć opla, grunt żeby jedziłi i żeby klekotało pod maską:)

Za bardzo czuc drgania na kole kierownicy przy pokonywaniu nierówności, natomiast wspomaganie działa moim zdaniem super miałem okazje jedzić chrayslerem voagerem (1997) oplem vectrą (1998)fiatem bravo, w żadnym z powyzszych nie działało tak jak w tym, byc może kwestia zadbania o ten układ nie wiem.

Co tu duzo mówić turbo diesel:), w srodku lepiej wytłumiony od np fiata bravo 1.4 benzyna. No i ten świst spężarki:) póki co zrobiłem tym autem 20 tys od września nie moge nic złego na silnik powiedzieć poza tym ze wtryski mam do regulacji bo nie równo pracuje jak sie zagrzeje na wolnych, czasem wsteczny zgrzytnie, pozatym jest ok

co do wyciszenie jesli chodzi o silnik to pisałem wczesniej, przy prędkosciach 140\\\\\\\\160 już trzeba radio głosniej podkrecać bo świst powietrza zaczyna denerwowac. komfort jazdy jak na auto tej klasy całkiem zadawalajacy, ni za twardy ni za miekki lecz wsam raz:) na tylnych fotelach nie mialem okazji jechac wiec dlatego ocena 1, moja matka nie narzeka wiec chyba nie jest tak zle:)

przestrzeń z przodu- voyager to to nie jest:), ergonomia całkiem dobrze, nie trzeba niczego szukac wszystko pod reką, jakość wykończenia- moim zdaniem tragiczne plastiki, pozatym auto zrobione raczej na ciepłe klimaty bo przy -10 st C wszystkie plastiki zaczynają skrzypieć, mozliwośc aranżacji- w końcu to sedan, ma tylko otwierany podłokietnik na np narty, siedzenia sie nie dziela, Jeśli chodzi o karoserie to w moim jest w porządku, pół roku temu sprowadziłem go z południa włoch, i na nim i pod nim wszystko ok 0 rdzy, podobno maryśki kupione w polsce po 10 latach uzytkowania są troszke podgnite od spodu, nie wiem nie mam tego problemu:)

jak juz pisałem auto raczej zaprojektowane na cieplejsze klimaty. tylne okna zawsze mam zaparowane chocby nie wiem jak grzać, klimatyzacja natomiast przyjemnie chłodzi, u mnie nie ma z nią problemu, aczkowielk chodza słuhy że czasem sa z nia problemy.

s przodu ograniczają widoczność troche grube słupki, do tyłu nie jest lepiej, troche wysoko ma bagaznik i 3 światło stop na półce nie pozwalają dobrze wyczuć końca auta przy cofaniu, lusterka troche małe, ale jeszcz nikogo nie porysowałem , przy zmianie pasa:)