Opinia Fiat Marea Weekend lx 1.6 102KM (benzyna+gaz) kombi 1999r., ocena użytkownika (25xz)

Fiat Marea Weekend lx 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 102KM (benzyna+gaz)

wyposażenie: ABS,Kontrola trakcji

data oceny: 2023-02-11

Silnik blachę i skrzynie

Poziom oleju i paliwa.

Fanom motoryzacji, młodym ludzią, młodej rodzinie, auto takie w eksploatacji

Samochód bardzo mi się podobał. Bardzo miło się go prowadziło był to mój pierwszy samochód. Dobrze go wspominam. Czyli się w nim jak w prawdziwym włoskim aucie było czuć duże włoska w tej fikuśnej desce rozdzielczej. Zawias był nawet lepszy niż w Oplu. dostałem go od taty i niestety kopcił brak olej i skrzynia była do remontu. Musiałem go sprzedać za śmieszne pieniądze...

Samochód bardzo dobrze się prowadziło. Widoczność do przodu jak i do tyłu bardzo dobra

Dostałem to auto od taty. Niestety silnik był do remontu brał olej kopcił, zajechany totalnie. Ale zbierał się nieźle. Skrzynia też nie była idealna. 2ka zgrzytała jak i wsteczny. Poza tym wrażenia były ok tylko ten silnik lubił wysokie obroty.

Zawieszenie było komfortowe miękkie, proste. Wyciszenie w tej klasie ok. Fotele były miękkie... Tyle. Miejsca dla pasażerów jak w tym segmencie - wystarczająco

Dużo miejsca dla pasażerów i kierowcy jako na tą klasę to ok. Wnętrze bardzo ciekawie wyglądało, licznik z czerwonymi dodatkami. Plastiki niektóre dobytek jakości inne gorsze. Spasowanie elementów jak na Fiata było dobre. Bagażnik pojemny. Ciekawa opcja była taka, że można było zamknąć klapę bagażnika a pod nią była mniejsza klapka która można było uchylić by wieść długie przedmioty np. deski i nie trzeba było wiązać na sznurki klapy bagażnika. karoseria po tylu latach tylko w kilku miejscach miała korozję - dach i klapa bagażnika. Lakier był twardy a każde uszkodzenie ukazywało jak dużo Fiat dał białego podkładu antykorozyjnego. Jeździłem z odsłonięta blachą a rdza bardzo powoli go trawiła.

Pół automatyczna klimatyzacja łatwa w obsłudze, funkcja defrost uruchamiala pełny nawiew na przednią szybę, uruchamiala klimatyczne oraz ogrzewanie tylnej szyby.

Widoczność części dobra zwłaszcza do tyłu to był mój pierwszy samochód którym nauczyłem się jeździć

Elektryka na poziomie końca XX wieku. Nie działał obrotomierz a w sterowniku silnika była ułamana. Ścieżka. Nie działało też oryginalne radio.

W tak wiekowym aucie z kolejnej ręki zawsze coś będzie do zrobienia. Uporczywe usterki: klapa bagażnika i centralny zamek, elektryka silnika, hamulce

Zajechany silnik 1.6, z kiepska kultura pracy, dziwaczna konstrukcja. Żeby zmienić wtryskiwacze trzeba demontować cały kolektor ssący. Cały ten silnik był niezbyt udany. Poza osiągami które były akceptowalne jak i jego dźwięk. Może jeszcze kiepska jakość mechanizmów typu zamki zatrzaski

Jego włoska dusza ciekawe wnętrze, łatwość w prowadzeniu i manewrowaniu.

Michał