Opinia Fiat Multipla 1.6 103KM (benzyna+gaz) van 2001r., ocena użytkownika (23vv)

Fiat Multipla 2001r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 1.6 103KM (benzyna+gaz)

wyposażenie: ABS,Kontrola trakcji

data oceny: 2013-05-02

Cóż, duże auto, duże spalanie.... W polu benzyna/diesel napisałem 2l - nie wiem ile moje auto zużywa benzyny, ponieważ jeżdżę na LPG. Formularz jest źle skonstruowany, nie ma opcji "nie wiem"

- łożyska beki - odpływy - korozja tylnej klapy

Gabaryty auta - a konkretne szerokość.

Rodzinie z 2-3 dziećmi. Do tego jest idealne.

Prawie same zalety. Z wad - opisałem wcześniej, promień skrętu i skrzynia biegów.

Autko prowadzi się bardzo dobrze, zarówno w mieście jak i na autostradzie. Trochę denerwuje duży promień skrętu, co skutkuje czasem kilkakrotnym "składaniem się" przy zawracaniu. Hamulce skuteczne, ale bez fajerwerków. Parkowanie - zalecam montaż czujników, naprawdę pomagają. I trzeba naprawdę pamiętać, że auto jest SZEROKIE - na początku kilka razy udało mi się idealnie zaparkować, ale już nie wysiadłem..... :)

Silnik ma wystarczającą elastyczność, nie trzeba co chwilę zmieniać biegów. Skrzynia..... Cóż, tu się producent nie postarał: na 5 biegu przy 4000 obrotów na prędkość wynosi ledwo 120 km/h! Lekarstwem jest wymiana koła 5 biegu..... Przyspieszenie - no naprawdę nie jest to Porsche...... ale wystarcza do zwykłej jazdy.

No cóż - jak sam jadę to auto jest ciut za sztywne, jak zapakuję rodzinkę, bagaże i teściową to jest ciut za miękkie. Fotele genialne - nie ma się do czego przyczepić. Przy 120 jeszcze da się normalnie rozmawiać, więc wyciszenie nie jest złe.

Wnętrze można opisać tylko jednym słowem: GENIALNE. Sześć foteli, dowolna konfiguracja, nawet spory bagażnik, dużo schowków, możliwość zamontowania lodówki zamiast przedniego środkowego fotela. Szkoda, że producent nie przewidział skórzanej tapicerki....

Bez zarzutu, grzeje i chłodzi kiedy trzeba.

Auto jest wysokie, więc widoczność jest doskonała.

To jest włoski samochód, a nie francuski. Z elektryką nic się nie dzieje, a elektroniki jest zbyt mało, żeby coś się działo.

To Fiat, więc części są tanie. Trzeba pilnować łożysk w tylnej belce, odpływów z podszybia, korozji - zwłaszcza tylnej klapy.

Możliwość aranżacji wnętrza.