Opinia Fiat Multipla 1.9 109KM (olej napędowy) kombi 1999r., ocena użytkownika (qh7)

Fiat Multipla 1999r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-02-19

Muszę podkreślić, że przeważają bardzo nieekonomiczne krótkie jazdy (3-5 km) a zima jest sroga i długa więc jestem bardzo zadowolony z uzyskiwanych wartości spalania w mieście. Z kolei w trasie (wakacje) samochód jest załadowany na maksa (6 osób, bagażnik po sufit, i bagażnik dachowy + wózek na dachu)

tym którzy potrzebują więcej niż 5 miejsc w samochodzie i liczą się z ekonomią jego eksploatacji.

Gdy myślę teraz o wymianie samochodu to o takim samym modelu tylko trochę młodszym. A choć szczególnie od przodu Multipla nie wygląda "porywająco" to gdy siedzi się w środku odczuwa się tylko zalety tej specyficznej konstrukcji.

Po przesiadce z Audi 100 bardzo rozczarowuje słaby promień skrętu. Fiat jest o 1m krótszy a trudniej nim zawrócić niż 5m Audi. To w zasadzie jedyna rzecz, która mnie rozczarowała w Multipli.

To samochód rodzinny a nie wyścigówka i bardziej liczy się ekonomia niż przyspieszenia ale gdy jedziesz sam bez obciążenia to wydaje się całkiem zrywny.

Tylne fotele mają 2 pozycje i trzeba zaznaczyć, że jeżeli chcemy mieć duży bagażnik to wtedy już miejsca z tyłu dla pasażerów nie jest tak wiele, ale nie jest też źle, dla dzieci w zupełności wystarcza. Masa miejsca na bagaż podręczny z przodu bardzo ułatwia podróżowanie z dziećmi.

Nie jest to może jeszcze "górna półka" niemniej Fiat mnie pozytywnie zaskoczył na tym polu.

Generalnie jest OK, ale przy pełnym załadunku (po sufit) i 6 osobach w środku, podczas deszczowej pogody szyby bardzo szybko są zaparowane i trzeba włączać co jakiś czas osuszanie z wykorzystaniem klimy.

Super widoczność przez dużą wysokość siedzenia nad drogą. Specyficzne umieszczenie w tym modelu świateł długich sprawia, że jazda w nocy to czysta przyjemność - zasięg światła dużo lepszy niż w innych samochodach.

Wszystko bez usterek przez cały rok. Choć szyby mogłyby podnosić się szybciej ;)

Pewnie do usterki przyczynił się też -25 stopniowy mróz.

Słaby promień skrętu, ale jestem trochę zmanierowany po poprzednim Audi 100, który pod tym względem był rewelacyjny (dużo powyżej średniej). Poza tym to chyba jedyna wada jaką zauważyłem, a przy manewrach i tak jest łatwo bo autko jest nadspodziewanie krótkie i w dodatku ma czujniki z tyłu.

Wysoki punkt widzenia bardzo ułatwia poruszanie się po drogach. Wygodna jest opcja, że można zostawiać włączone światła a akumulator się nie wyczerpuje - dzięki temu nigdy nie zapomnimy o włączeniu świateł.