Opinia Fiat Palio weekend 1.6 16v 101KM (benzyna+gaz) kombi 1998r., ocena użytkownika (61r)

Fiat Palio weekend 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 16v 101KM (benzyna+gaz)

przebieg: 200 km

data oceny: 2008-02-12

Oczywiście jak zawsze: bezwypadkowość i przebieg. Silnik 16 zaworowy rewelacja. Z takim tylko silnikiem polecam sienę lub palio. Inne wersje to wołki pociągowe. W tej chwili przebieg auta ok 200tys i silnik nie bierze oleju, a olej przy wymianieco 15 tys nie jest czarny i przepalony, tylko lekko ciemniejszy od nowego. Zero wycieków spod miski czy innych miejsc

Biorąc pod uwagę ceny, to jedno jest pewne. AUTO WARTE TYCH NIDUZYCH PINIEDZY. Chodzi mi o to, że oczywiście vw, seat renault, czy inne marki wygrają z fiatem, ale rodzi się pytanie: czy żeby tylko nieznacznie poprawić jakość i walory użytkowe warto dopłacić 60% więcej? Tamte auta naprawdę nie będą jeżdzić 60% lepiej. Wiem coś o tym, bo miałem sporo aut lepszej klasy.

układ wspomagania bardzo lekko pracujący powoduje przy szybszej jeżdzie ,,myszkowanie samochodu" na drodze i niewielkie problemy z utrzymaniem kierunku na wprost. Za to manewry zawracania, cofania, parkowania to przyjemność. prawdopodobnie zastosowana pompa wspomagania ma zbyt dużą wydajność.Hamulce z tzw. dużymi klockami hamulcowymi i tarczami wentylowanymi są dobre.

Silnik 102 KM to aż za dużo dla tego lekkiego samochodu ważącego 1040kg. Osiągi rewelacyjne. Przyspieszenia 10 sekund z haczykiem do setki budzi wielkie zdziwienie innych kierowców na światłach. Silnik lubi obroty i z ochotą kręci się do 6 tys obrotów. To niepozorne auto rzadko daje się wyprzedzić ze startu zatrzymanego. Natomiast jak wcześniej napisałem powyżej 140 km/g raczej nie należy jeździć.

Miękkie zawieszenie dobrze wybiera nierówności na jezdni. Daje wrażenie komfortu. Zbytnio pochyla się na zakrętach, ale nie jest to niebezpieczne.Nie jest to aut sportowe, aby było twarde. Na codzień jeżdzi się z umiarkowanymi prędkościami i komfort jest najważniejszy. Tylna kanapa zła. Przednie fotele dosyć wysoko dają dobrą widoczność, ale niezbyt wygodne. Przy jeżdzie w jedną osobę i mocnozaładowanym bagażniku może zaskoczyć nadsterownością w zakręcie

Auto niezbyt urodziwe z zewnątrz.Ilość miejsca na nogi z tyłu i z przodu do zaakceptowania. Kombi pozwala na przewóz sporego bagażu, ale nie należy zapominać, że jest to małe kombi. Auto trochę trudno nawet zakwalifikować do odpowiedniej klasy. Jest między autem miejskim ,a więc małym a kompaktem Materiały kiepskie po przebiegu 150 tys km zaczynają lekko skrzypić na nierównej drodze.

Ogrzewanie bardzo wydajne. Nigdy nie potrzebowałem używać nawet drugiego biegu dmuchawy, chyba ,ze do odmrożenia szyby. Auto błyskawicznie się rozgrzewa po przejechaniu najwyżej 2 km.