Opinia Fiat Panda 1.1 0KM (benzyna) hatchback 2009r., ocena użytkownika (q52)

Fiat Panda 2009r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-02-19

dojście do tego poziomu spalania zajeło mi 2 miesiące. są to rzeczywiste liczby które dosyć łatwo uzyskać. ale wiadomo, każdy ma inną "noge". dla mnie auto miało być oszczędne i do tego dąże.

spalanie, wyposażenie, zwłaszcza przystosowanie do montażu sprzętu audio(!)

żeby głupio nie wyglądać cały czas ie uśmiechając :)

studenci przede wszystkim, dostawcy, posłańcy w pracy, dla żony na zakupy.

autko miało być małe, miejskie,zwrotne, ekonomiczne. w 100% takie jest. zakupione było w celu oszczędności, dla studenta, narazie sie opłaca :)

zawieszenie dosyć twarde, autko przechyla sie na zakrętach lecz do pewnej granicy, potem jest całkowicie stabilne. elektryczne wspomaganie kierownicy oraz funkcja "city" bardzo pomagają przy ciasnym parkowaniu oraz skutecznie odciążają nadgarstki przy małych prędkościach

czegoż można wymagać od wersji silnika 1.1 montowanego fabrycznie a pandach i seicentach (aktualnie jeszcze produkowanych). skoro dalej silnik jest montowany to znaczy, że nie trzeba go polepszać do "małego, oszczędnego samochodu jakim jest nowa Panda"

cóż, kupując samochód bardzo trafne znalazłem stwierdzenie : " autko dla żaka,mieści sie studentka i skrzynka piwa" po paru miesiącach potwierdzam. miejsca z tyłu jak w poczciwym maluchu a przód? cóż, nie można porównywać do limuzyn ale daje rade.

miejsce jak wyżej. dla kierowcy autko bardzo wygodne, jak i dla pasażera obok. wszystko pod ręką, jedynie mała ilość schowków krepuje ale cóż, samochód to nie szafa na ubrania :) bagażnik daje rade, tylna kanapa skladana bardzo sie przydaje i powiększa znacząco rozmiary bagażnika.

no klima ręczna, nawiewy bardzo skuteczne. jeśli chodzi o zime to przednia szyba to moment(w zalezności od warunków 2-8 min czysta). tylna szyba to standardowe ogrzewanie. jedyne zarzuty to szybo boczne, niby nawiew na nie jest ale za słaby, często pomaga mi tylko ustawianie nawiewu na kierowce i kierowanie strumienia powietrza na boczne nawiewki. lato, nie wiem, nie miałem okazji sprawdzać :)

cóż, wysokie osoby mają problem ale zatrzymywanie sie na światłach metr bliżej to kwestia czasu i problem znika. widoczność do tyłu bardzo dobra, bez zarzutu. natomiast lusterka boczne... model 2009 ma małe lusterka które nie są w 100% widoczne z poziomu kierowcy, ale modele nowsze mają montowane lusterka większe w pełni pokazujące przestrzeń wokół samochodu, przy zakupie, warto popytać o dostępność tych elementów.

miałem okazje oglądać autko bez tapicerki i byłem pod wrażeniem wykonania części i jakośći zabezpieczenia elementów zarówno przed wilgocią jak i różnego rodzaju uszkodzeniom mechanicznym. nie można zarzucić nczego. elektryczne szyby dają rade na mrozie, jedynie radyjko ( w większości nowych modelów fiata) przy zapłonie musi sie wyłączyc by ponownie znów zabrzmieć siłą przednich i tylnych głośników :P

nie z powietrza wzieły sie nagrody za najbardziej bezawaryjne auto roku 2009, tego warto sie trzymać bo sie sprawdza. części? myśle ze będa tanie w razie czego bo w 95% autko jest z części produkowanych w polsce.

niestety, z zaklejonymi szybami bez problemu od środka rozpoznasz kolor karoserii, w oczy kole kolor nadwozia przebijający sie między panelami drzwi a tapicerka przednią.

jeżdżenie autkiem sprawia naprawdę dużą przyjemność zwłaszcza w ciasnych miejscach gdzie inni tylko klną :)